logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy grzałka bojlera z termostatem może się spalić przy niskim napięciu?

Przemek1970 05 Sie 2024 14:03 693 5
REKLAMA
  • #1 21180700
    Przemek1970
    Poziom 8  
    Posty: 25
    Ocena: 6
    Czy grzałka bojlera z termostatem może się spalić, gdy jest za niskie napięcie? Z przetwornicy fotowoltaicznej, gdy wstaje słońce, jest słaby prąd, a gdy już zacznie działać poprawnie, kilkanaście razy załącza się i rozłącza, i to samo z grzałką. W trybie MPPT grzałka zaczyna już pracować przy 110 voltach, po kilku dniach odmówiła posłuszeństwa, czy to może być przyczyną?
  • REKLAMA
  • #2 21180727
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 3109
    Pomógł: 225
    Ocena: 735
    Przemek1970 napisał:
    W trybie MPPT grzałka zaczyna już pracować przy 110 voltach, po kilku dniach odmówiła posłuszeństwa, czy to może być przyczyną?
    Nie. Grzałka jest elementem rezystancyjnym. Niższe napięcie to niższy prąd. Co innego zbyt wysokie napięcie.
  • REKLAMA
  • #3 21180766
    MichałS
    Poziom 35  
    Posty: 2704
    Pomógł: 256
    Ocena: 680
    Przemek1970 napisał:
    kilkanaście razy załącza się i rozłącza, i to samo z grzałką. W trybie MPPT grzałka zaczyna już pracować przy 110 voltach, po kilku dniach odmówiła posłuszeństwa, czy to może być przyczyną?

    Prawdopodobnie termostat. Ten często ma zasilacz beztransformatorowy i takie częste skoki napięcia powodują groźne piki prądu.
  • REKLAMA
  • #4 21180775
    3301
    Poziom 34  
    Posty: 2100
    Pomógł: 224
    Ocena: 868
    Spalić to się zawsze może ale nie z powodu zbyt niskiego napięcia
  • REKLAMA
  • #5 21180777
    blekis
    Poziom 27  
    Posty: 672
    Pomógł: 117
    Ocena: 245
    Trochę mało informacji. Przydało by się więcej danych o sposobie podłączenia i więcej info o urzadzeniach.
    Ale obstawiam że termostat śkończył żywot. Skoro masz MPPT to do tego musi być odpowiedni termostat. Te które podpinamy pod gniazdko w ścianie nie nadaja się.
  • #6 21180783
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA