Witam, mondeo 2.0 Duratec HE mk4 benzyna lpg 2008, od paru dni mam problem z silnikiem. Jak uruchamiam silnik z rana bez sprzęgła, wchodzi na obroty, od razu spadają obroty i silnik od razu się wyłącza, a jak uruchamiam silnik na sprzęgle, to wszystko jest dobrze. Czytałem, że to może być przepustnica, była czyszczona w tamtym roku, że mogą być zbrudzone wtryski, tylko że jakieś 2 miesiące temu przejechałem na benzynie 400 km, czujnik powietrza może być zabrudzony, czy koszyczek od pompy paliwa do wymiany? Orientuje się, może ktoś wie, w czym jest problem?