Rotel RA-840BX3, mam problem z wzmacniaczem bo nie gra znaczy się przy maksymalnej głośności słychać że coś tam gra cicho i harczy, prąd spoczynkowy na TP4 (+) i TP2 (-) jest 0, a na TP1 (-) i TP2 (+), zaczyna przy starcie od 01.6 i tak rośnie powyżej 03.0, rezystory 5W1KJ wszystkie są bardzo gorące, tranzystory Q618,Q620,Q613,Q615,Q617,Q619 są gorące po chwili, Q625,Q623,Q624,Q626 są gorące ale mniej nieco pewnie przez większy radiator. Oczywiście prąd spoczynkowy mierzyłem miernikiem ustawionym na 200mV jak coś. Z początku wzmacniacz grał cały czas bez problemu temperatury były podobne, ale działał. Sam radiator końcówki mocy z tranzystorami B817 i D1047 jest chłodny.
Sprawdzałem wstępnie tranzystory b817 i d1047 przy mierzeniu z brzęczykiem, wszystkie nóżki sprawdzone i nie brzęczał miernik. Reszta tranzystorów też nie brzęczy.
Sprawdzałem wstępnie tranzystory b817 i d1047 przy mierzeniu z brzęczykiem, wszystkie nóżki sprawdzone i nie brzęczał miernik. Reszta tranzystorów też nie brzęczy.