Problem z hamulcami w VW golf 5 plus 1.6 tdi.
Witam uprzejmie.
Przychodzę do Was z problemem w golfie 5.
Ale do rzeczy, podczas postoju pedał hamulca po napompowaniu jest twardy. Gdy trzymam nogę w momencie gdy jest twardy i odpalę silnik pedał schodzi prawie na sam dół. Gdyby wpadł trochę to bym się nie martwił bo wiedziałbym że serwo pracuje.
Ale również podczas jazdy gdy próbuję hamować to pedał jest strasznie miękki i siła hamowania jest strasznie mała i coś tam hamuje dopiero przy samym dole. Gdy podpompuję w czasie jazdy to na chwilę stwardnieje ale po chwili jest to samo.
Kupiłem używaną pompę hamulcową, zalałem płynem zbiorniczek i odpowietrzyłem każde koło. Powietrze po paru odpowietrzaniach się już nie pokazało. Chyba że trafiłem walniętą pompę ale dzisiaj jeszcze kupię zestaw naprawczy i ją zregeneruję jeżeli nie będzie żadnych wżerów w jej środku.
Oczywiście zdaję sobie sprawę że mogła się też pompa abs zapowietrzyć lecz przed tą usterką nie było nic grzebane przy układzie.
Zaciski suche, nigdzie nie widać wycieku.
Czy może zalać zbiorniczek do pełna i podać jej ciśnienie przez taki mały patent z wklejonym wentylem w korek od zbiorniczka?
Pozdrawiam
Witam uprzejmie.
Przychodzę do Was z problemem w golfie 5.
Ale do rzeczy, podczas postoju pedał hamulca po napompowaniu jest twardy. Gdy trzymam nogę w momencie gdy jest twardy i odpalę silnik pedał schodzi prawie na sam dół. Gdyby wpadł trochę to bym się nie martwił bo wiedziałbym że serwo pracuje.
Ale również podczas jazdy gdy próbuję hamować to pedał jest strasznie miękki i siła hamowania jest strasznie mała i coś tam hamuje dopiero przy samym dole. Gdy podpompuję w czasie jazdy to na chwilę stwardnieje ale po chwili jest to samo.
Kupiłem używaną pompę hamulcową, zalałem płynem zbiorniczek i odpowietrzyłem każde koło. Powietrze po paru odpowietrzaniach się już nie pokazało. Chyba że trafiłem walniętą pompę ale dzisiaj jeszcze kupię zestaw naprawczy i ją zregeneruję jeżeli nie będzie żadnych wżerów w jej środku.
Oczywiście zdaję sobie sprawę że mogła się też pompa abs zapowietrzyć lecz przed tą usterką nie było nic grzebane przy układzie.
Zaciski suche, nigdzie nie widać wycieku.
Czy może zalać zbiorniczek do pełna i podać jej ciśnienie przez taki mały patent z wklejonym wentylem w korek od zbiorniczka?
Pozdrawiam