Cześć!
Zabieram się za wykończenie mieszkania gdzie jest zainstalowana podłogówka i chciałbym wymienić proste termostaty pokojowe na takie z większymi możliwościami.
Obecnie zainstalowany termostat to AFRISO TA3
Chciałbym zainstalować programowalny RT 10 D-230
Niestety, do obecnego termostatu przychodzi kabel dwu żyłowy, więc zakładam że w celu zasilania nowego będę musiał doprowadzić osobne zasilanie (co nie będzie problem).
Na zdjęciach poniżej widać obecną instalację. Na zacisku z brązową żyłą cały czas jest prąd, natomiast na zacisku z niebieską żyłą prąd zaczyna biec w momencie gdy termostat się aktywuje (tj. zwiększam temperaturę).
Poniżej jest schemat podłączenia RT 10 D-230
Oraz zdjęcie instalacji w rozdzielni podłogówki (połączenia z siłownikami termoelektrycznymi)
Proszę Was o wytłumaczenie mi w jaki sposób mam podłączyć nowy sprzęt zakładając, że w ścianie mam kabel dwu żyłowy który biegnie do rodzielni podłogówki, oraz będę miał dodatkowy dwu żyłowy kabel który będzie służył jako zasilanie termostatu.
Dziękuję!
Zabieram się za wykończenie mieszkania gdzie jest zainstalowana podłogówka i chciałbym wymienić proste termostaty pokojowe na takie z większymi możliwościami.
Obecnie zainstalowany termostat to AFRISO TA3
Chciałbym zainstalować programowalny RT 10 D-230
Niestety, do obecnego termostatu przychodzi kabel dwu żyłowy, więc zakładam że w celu zasilania nowego będę musiał doprowadzić osobne zasilanie (co nie będzie problem).
Na zdjęciach poniżej widać obecną instalację. Na zacisku z brązową żyłą cały czas jest prąd, natomiast na zacisku z niebieską żyłą prąd zaczyna biec w momencie gdy termostat się aktywuje (tj. zwiększam temperaturę).
Poniżej jest schemat podłączenia RT 10 D-230
Oraz zdjęcie instalacji w rozdzielni podłogówki (połączenia z siłownikami termoelektrycznymi)
Proszę Was o wytłumaczenie mi w jaki sposób mam podłączyć nowy sprzęt zakładając, że w ścianie mam kabel dwu żyłowy który biegnie do rodzielni podłogówki, oraz będę miał dodatkowy dwu żyłowy kabel który będzie służył jako zasilanie termostatu.
Dziękuję!