Witam.
Pralka Bosh WAE20160/14. Pralka czternastoletnia, nic do tej pory nie było wymieniane, bezawaryjna. Chciałbym wymienić łożyska, głośniej pracują łożyska firmy NSK ZZ z dopiskiem Poland, bez rdzy na wale i na łożyskach. Bęben skręcany wkrętami i zatrzaskami, zatrzaski usunąłem. Czy jeśli będę chciał złożyć bęben i dać silikon na uszczelkę, czy w razie czego uda się pralkę rozkręcić drugi raz, czy lepiej kupić oryginalną uszczelkę, jest w komplecie z wkrętami, na obudowie są dodatkowe otwory na wkręty. Nowe łożyska będę firmy SKF, razem z simeringiem, czy dawać smar na zewnętrzną stronę simeringu, czy smar litowy się nadaje, czy użyć innego smaru. Czy łożyska można dać do zamrażarki i wtedy powinny wejść bez problemu? Proszę o sugestie.
Pralka Bosh WAE20160/14. Pralka czternastoletnia, nic do tej pory nie było wymieniane, bezawaryjna. Chciałbym wymienić łożyska, głośniej pracują łożyska firmy NSK ZZ z dopiskiem Poland, bez rdzy na wale i na łożyskach. Bęben skręcany wkrętami i zatrzaskami, zatrzaski usunąłem. Czy jeśli będę chciał złożyć bęben i dać silikon na uszczelkę, czy w razie czego uda się pralkę rozkręcić drugi raz, czy lepiej kupić oryginalną uszczelkę, jest w komplecie z wkrętami, na obudowie są dodatkowe otwory na wkręty. Nowe łożyska będę firmy SKF, razem z simeringiem, czy dawać smar na zewnętrzną stronę simeringu, czy smar litowy się nadaje, czy użyć innego smaru. Czy łożyska można dać do zamrażarki i wtedy powinny wejść bez problemu? Proszę o sugestie.