logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lutowanie przewodu 1.8V na chipie ACE v3 - które miejsce wybrać

smoczatko1 22 Gru 2024 14:25 357 11
  • #1 21358710
    smoczatko1
    Poziom 6  
    Posty: 100
    Ocena: 2
    Witam , wszystkie watki jakie znalazłem w necie przeczytałem , ale nie wiem w którym miejscu przylutować 1.8V na chipie ACE v3 , czy jest ktoś w stanie powiedzieć gdzie na chipie przylutować przewód do 1.8V ?

    Podaje dwie strony co są pokazane dwa różne miejsca , chyba że ja się mylę , to proszę mnie poprawić .

    https://www.se7ensins.com/forums/threads/problem-with-ace-v3-programming.1835129/

    w tym wątku 7 temat,

    https://www.se7ensins.com/forums/threads/rgh-...get-a-cr4-like-experience-phats-only.1349194/

    w tym tutorialu o ACE V3 .
  • #3 21360017
    smoczatko1
    Poziom 6  
    Posty: 100
    Ocena: 2
    misiozol napisał:


    Wszystkie tematy do tego chipa , są powiązanie wszystkie z Trinity , a w Trinity nie podłączasz przewodu 1.8v , jedynie co , to tylko można obejrzeć i poczytać jak zaprogramować chip ACE V3 .
  • #4 21360143
    misiozol
    Poziom 35  
    Posty: 2522
    Pomógł: 230
    Ocena: 638
    Ale po co chcesz podlaczac 1.8 skoro masz 3.3. Uparcie lubisz isc pod gorke czy co ?
  • #5 21360765
    smoczatko1
    Poziom 6  
    Posty: 100
    Ocena: 2
    Bo w poradnikach do FAT jest pokazane że jest 1.8v , i w żadnym nie ma mowy o 3.3v , a 3.3v jest do slim , a ja będę robił rgh 1.2 do FAT .
    Sorry , nie chce być złośliwy , ale każecie szukać poradniki i czytać , a puźniej piszecie że człowiek jest uparty , jak chce robić tak jak jest napisane w poradnikach . Z tego co widzę w poradnikach to 3.3v jest tylko jak programujesz , w Slim i w FAT . Tutaj masz poradnik z robienia rgh 1.2 do FAT , i też jest opis do chips Ace V3 https://psxtools.de/forum/index.php?thread/77159-xbox-360-rgh-1-2-tutorial/. , dlatego się pytałem o 1.8v , bo w żadnym poradniku nikt nic nie pisze o 3.3v .
  • #7 21361751
    lysy1980
    Poziom 33  
    Posty: 2228
    Pomógł: 205
    Ocena: 319
    >>21361228 Widać że mało w życiu RGH robiłeś...

    >>21360765 Tutaj możesz wziąć 1.8V
    Płyta główna z oznaczeniami punktów lutowniczych 1.8V i 5V.

    Chociaż w pierwszej kolejności zrobiłbym RGH3.0, w 90% przypadków działa świetnie - trzeba poprowadzić przewody z alternatywnych punktów i z dala od zasilania. Jeśli byłyby problemy, dopiero robiłbym 1.2
  • #8 21363887
    misiozol
    Poziom 35  
    Posty: 2522
    Pomógł: 230
    Ocena: 638
    Tylko gdzie jest napisane ze chodzi o FAT ?
  • #9 21364025
    lysy1980
    Poziom 33  
    Posty: 2228
    Pomógł: 205
    Ocena: 319
    Przecież podał linki i pierwszy odnosi się do FAT, poza tym 1,8V lutuje się tylko w FATach
  • #10 21364244
    misiozol
    Poziom 35  
    Posty: 2522
    Pomógł: 230
    Ocena: 638
    Szczeze to nie zwrocilem uwagi, ubzduralo mi sie ze ciagle gniecie ta trinity co wczsniej :/
  • #11 21365113
    smoczatko1
    Poziom 6  
    Posty: 100
    Ocena: 2
    lysy1980 napisał:
    >>21361228 Widać że mało w życiu RGH robiłeś...

    >>21360765 Tutaj możesz wziąć 1.8V
    Płyta główna z oznaczeniami punktów lutowniczych 1.8V i 5V.

    Chociaż w pierwszej kolejności zrobiłbym RGH3.0, w 90% przypadków działa świetnie - trzeba poprowadzić przewody z alternatywnych punktów i z dala od zasilania. Jeśli byłyby problemy, dopiero robiłbym 1.2

    Ten temat jest powiązany z tym wątkiem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4074101.html , w którym zaproponowałem RGH 1.2 .

    Dzięki za punkty na płycie Xboxa do których mogę przylutowane chipa .

    Litera F co na płycie zaznaczyłeś to jest z chipa PLL , dobrze się domyślam ? Jeśli nie to popraw mnie .

    Pozdrawiam
  • #12 21368940
    smoczatko1
    Poziom 6  
    Posty: 100
    Ocena: 2
    Witam, mam problem z włączeniem konsoli , po włączeniu koniki dioda raz mrygnie i nie włącza się .
    Po zainstalowaniu chipa ACE V3 , konsola uruchomiła się w xell reloaded , naciskam createxebuild z zaznaczonym glitch2 z cr4 i bez cr4 , i jest ten sam rezultat , konsola nie daje obrazu , co mogłem złe zrobić ?


    Uzywam JR-Programmer V2.



    Zapisywanie nand w konsoli trzeba zmienić , czy może być w takim ustawieniu jak jest na zdjęciu ?
    Załączniki:
    • Lutowanie przewodu 1.8V na chipie ACE v3 - które miejsce wybrać 68747470733a2f2f692e696d6775722e636f6d2f65387a467a76712e6a7067.jpg (136.98 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono kwestię lutowania przewodu 1.8V na chipie ACE v3 w kontekście konsol Xbox 360, szczególnie modeli FAT. Użytkownicy wskazali, że w poradnikach dotyczących RGH 1.2 dla modeli FAT zaleca się użycie 1.8V, podczas gdy dla modeli Slim używa się 3.3V. Pojawiły się różnice w interpretacji miejsc lutowania, a także sugestie dotyczące alternatywnych punktów lutowniczych. Użytkownicy podzielili się linkami do poradników oraz wskazówkami dotyczącymi programowania chipów. Wspomniano również o problemach z uruchomieniem konsoli po instalacji chipu ACE V3.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA