logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Jak wyłączyć komunikat Please insert map DVD-ROM w Renault Espace 4?

Patrol_PW 04 Sty 2025 13:09 597 2
REKLAMA
  • #1 21376462
    Patrol_PW
    Poziom 2  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witam
    Od kilku lat jestem posiadaczem Renault Espace 4 z fabryczną nawigacją.
    Nigdy jej nie używałem ze względu na brak aktualizacji.
    Kilka dni temu na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Please insert map DVD-ROM"
    Niestety ale płyta która posiadam jest chyba uszkodzona lub sam laser w nawigacji bo jej nie rozpoznaje po włożeniu do odtwarzacza.
    Proszę o pomoc jak wyłączyć na stałe ten komunikat bo zamiast stacji radiowych i innych informacji wyświetla się cały czas ten komunikat.
    Próbowałem odpiąć wtyczki od modułu nawigacji ale wtedy gaśnie całkowicie cały wyświetlacz i nie działają żadne media.

    Ekran nawigacji samochodowej z komunikatem Please insert map DVD-ROM.

    AI: Jaki jest dokładny rok produkcji Twojego Renault Espace 4?
    2007
    AI: Czy próbowałeś innych kroków rozwiązywania problemów oprócz odłączenia modułu nawigacji?
    Nie
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21390797
    kubamarkiewicz
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Spróbuj przytrzymać przez kilka sekund przycisk MAP MAIN.
  • #3 21391228
    Patrol_PW
    Poziom 2  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Przytrzymanie przycisku MAP MAIN pomogło.
    Wyświetlacz pracuje prawidłowo.
REKLAMA