Witam
Od kilku lat jestem posiadaczem Renault Espace 4 z fabryczną nawigacją.
Nigdy jej nie używałem ze względu na brak aktualizacji.
Kilka dni temu na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Please insert map DVD-ROM"
Niestety ale płyta która posiadam jest chyba uszkodzona lub sam laser w nawigacji bo jej nie rozpoznaje po włożeniu do odtwarzacza.
Proszę o pomoc jak wyłączyć na stałe ten komunikat bo zamiast stacji radiowych i innych informacji wyświetla się cały czas ten komunikat.
Próbowałem odpiąć wtyczki od modułu nawigacji ale wtedy gaśnie całkowicie cały wyświetlacz i nie działają żadne media.
AI: Jaki jest dokładny rok produkcji Twojego Renault Espace 4?
2007
AI: Czy próbowałeś innych kroków rozwiązywania problemów oprócz odłączenia modułu nawigacji?
Nie
Od kilku lat jestem posiadaczem Renault Espace 4 z fabryczną nawigacją.
Nigdy jej nie używałem ze względu na brak aktualizacji.
Kilka dni temu na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Please insert map DVD-ROM"
Niestety ale płyta która posiadam jest chyba uszkodzona lub sam laser w nawigacji bo jej nie rozpoznaje po włożeniu do odtwarzacza.
Proszę o pomoc jak wyłączyć na stałe ten komunikat bo zamiast stacji radiowych i innych informacji wyświetla się cały czas ten komunikat.
Próbowałem odpiąć wtyczki od modułu nawigacji ale wtedy gaśnie całkowicie cały wyświetlacz i nie działają żadne media.
AI: Jaki jest dokładny rok produkcji Twojego Renault Espace 4?
2007
AI: Czy próbowałeś innych kroków rozwiązywania problemów oprócz odłączenia modułu nawigacji?
Nie