logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

MQ-AL-838G Jak wylączyc kierunkowskazy podczas otwiera drzwi

slawciol 14 Gru 2005 20:50 7965 61
Najlepsze odpowiedzi

Jak wyłączyć miganie kierunkowskazów po otwarciu drzwi w alarmie MQ-AL-838G?

Wyłączysz to przez wyjęcie pierwszej zworki P1 w centrali alarmu — po tej zmianie znika miganie kierunków i 3-krotne piknięcie, a auto zamyka się po 15 sekundach [#3376794] W wątku wcześniej próbowano obejść problem przez odcinanie krańcówki drzwi albo układ z opornikiem i kondensatorem, ale to nie dawało pewnego efektu albo wiązało się z utratą innych funkcji [#2086579][#2094884][#3399755]
Wygenerowane przez model językowy.
  • #31 2217332
    ukitech
    Poziom 12  
    Posty: 36
    Ocena: 2
    Zakładałem ten alarm w maździe i tam alarm sterował siłownikiem master a ten siłownik z kolei pozostałymi dzrwiami więc wszystko działało ok z kluczyka i pilota ale master (sam napęd siłownika) był podoięty tylko do alarmu a do centralki zamka podpiołem tylko przewody sterujące z tego mastera. Może rozwiązanie nietypowe ale działa - wada jeżli otwieramy auto od strony pasażera nie otwieraja sie drzwi od strony kierowcy ale głownie to kierowca otwiera dzwi a z jego strony wszystko chodzi oki. Nie sprawdzałem ale jeśli zamek jest z ryglowaniem to może być kłopot. W autach gdzie sterowanie jest dwoma przewodami nie ma najmniejszego problemu chodzi bez żadnych kombinacji w golfie 3 wszystko chodzi ok bez przeróbek, w maździe kombinacje wynikły z tego że zamek sterowany jest jednym przwwodem, na który podajemy plus (dokładnie nie pamiętam ale chyba) otwiera dzwi, albo minus zamyka drzwi.

    A odnośnie mrugających kierunków to wydaje mi się że można podłączyć drzwi do przewodu niebieskiego od stopu (oczywiście przez przekażnik bo on jest wyzwalany plusem a drzwi podają minus)
  • #32 2220416
    Kfatraciq
    Poziom 11  
    Posty: 41
    lazur3000 napisał:
    wlasnie kupilem sobie ten alarmik poniewaz koszty byly jakie byly no i teraz mam problemik chociaz sprzedawca obiecal ze jak tylko dostanie pelna instrukcje to mi przesle ...

    Lazur3000 prośba myślę od wszystkich, jeśli dostaniesz tą instrukcję to proszę wrzuć ją tu na forum, chyba wszyscy będziemy Ci wdzięczni, jeśli będziemy mogli pozytać co faktycznie kupiliśmy. Sprawdzał ktoś zasięg pilotów? Oczywiście na wolnej przestrzeni.
  • #33 2220546
    kzaw
    Poziom 27  
    Posty: 981
    Pomógł: 102
    Ocena: 74
    Ze sterowaniem jednoprzewodowym też nie ma problemu, wystarczy odpowiednio skonfigurować wyjścia przekaźników. Koniecznoścdokładania siłownika w dzrwi kierowcy istnieje w autach w które nie posiadają siłownika w w/w drzwiach tylko stycznik, min. mazda
  • #34 2241889
    lazur3000
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 5
    Ocena: 31
    wlasnie dostalem namiary na fachowca ktorego poleca firma od ktorej kupilem ten alarm podaje numer tel. 503072285 moze to wam w czyms pomoze ja osobiscie jeszcze do tej pory walcze i jakos nie moge podlaczyc centralnego zamka ale jestem uparty i moze jakos sobie poradze

    Dodano po 9 [minuty]:

    moze to pomoze jakos wlasnie dostalem namiary na goscia ktorego w razie klopotow poleca firma od ktorej kupilem ow alarm podaje namiary
    pan marek tel. 503072285
  • #35 2304840
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    Kto ma ten alarm zamontowany? I podlaczony przewod do hamulca?jak sie zachowuja kierunki przy tym podlaczeniu?
  • #36 2306973
    lazur3000
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 5
    Ocena: 31
    ja mam ten alarm sam montowalem kierunki migaja przy kazdym otwarciu drzwi ale tylko kierowcy natomiast jezeli chodzi o hamulec to nie mam zadnej reakcji a przewod podlaczony
  • #37 2311778
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    lazur3000 napisał:
    ja mam ten alarm sam montowalem kierunki migaja przy kazdym otwarciu drzwi ale tylko kierowcy natomiast jezeli chodzi o hamulec to nie mam zadnej reakcji a przewod podlaczony

    bo ten facet co dales na niego namiary to twierdzi ze trzeba to podlaczyc...i sie rozlaczyl,chyba ma juz dosyc telefonow
  • #38 2315839
    lazur3000
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 5
    Ocena: 31
    he he nie dziwie sie facetowi napewno mial mnostwo tel. dla mnie najwazniesjsze ze alarm dziala i juz sie sprawdzil postawilem auto na parkingu w supermarkecie i ktos chcial sprawdzic czy alarm jest zamontowany puknal w samochod a ten zaczal mu pikac i gosc odszedl na wlasne oczy widzialem
  • #39 2316959
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    lazur3000 napisał:
    he he nie dziwie sie facetowi napewno mial mnostwo tel. dla mnie najwazniesjsze ze alarm dziala i juz sie sprawdzil postawilem auto na parkingu w supermarkecie i ktos chcial sprawdzic czy alarm jest zamontowany puknal w samochod a ten zaczal mu pikac i gosc odszedl na wlasne oczy widzialem

    ja tez sie nie dziwie,ale twierdzil ze jak podlaczony jest przewod od hamulca to nie bedzie mrugac :?:
  • #40 2317529
    lazur3000
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 5
    Ocena: 31
    kłaaaaaaaamie s....... ja mam tak zrobione i kicha tyle tylko ze u mnie jest tak ze jak otwieraja sie drzwi kierowcy to kierunki dzialaja a np. swiatelko wewnetrzne w aucie dziala dopiero po wlaczeniu zaplonu nie wiem jak w innych samochodach ale w moim "porsze" tak jest
  • #41 2318034
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    lazur3000 napisał:
    kłaaaaaaaamie s....... ja mam tak zrobione i kicha tyle tylko ze u mnie jest tak ze jak otwieraja sie drzwi kierowcy to kierunki dzialaja a np. swiatelko wewnetrzne w aucie dziala dopiero po wlaczeniu zaplonu nie wiem jak w innych samochodach ale w moim "porsze" tak jest

    to masz zly przewod podpiety,powinno byc przy kazdym otwarciu drzwi nie tylko kierowcy, w moim ferrari tak jest :D
  • #42 2318570
    lazur3000
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 5
    Ocena: 31
    nie nie bede zmienial nawet mi to pasuje ja tylko wsiadam i wysiadam a dziewczyny sie nez przerwy kreca
  • #44 2323003
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    wecia91 napisał:
    słuchajcie ja mam taki alarmik i po długich kombinacjach wyłączyłem te kieruneczki ale nie wiem jak to się stało pokąbinuję to powiem

    :D
    :D
    :D
    :D
    CZEKAMY :!: :D
  • #45 2335850
    Kfatraciq
    Poziom 11  
    Posty: 41
    Jeżeli to prawda to będzie to milowy krok do przodu, a alarmik stanie się atrakcyją zabawką :-)

    Czekamy wszyscy:D
  • #46 2336875
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    WECIA czekamy :D
  • #47 2369403
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    :?::?::?::?:
  • #48 2387451
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    wecia91 napisał:
    słuchajcie ja mam taki alarmik i po długich kombinacjach wyłączyłem te kieruneczki ale nie wiem jak to się stało pokąbinuję to powiem
    :?:
  • #49 2391823
    grzechu40
    Poziom 21  
    Posty: 667
    Pomógł: 28
    Ocena: 190
    Witajcie!
    Mam to samo w alarmie z kierunkami ale oprócz tego zauważyłem jeszcze że po wyłączeniu stacyjki jest impuls na otwieranie c.z. tylko nie wiem po co skoro nie ma nic po włączeniu stacyjki, zadałem pytanie tam gdzie kupiłem i czekam na odpowiedź.Jak coś się dowiem to napiszę na forum.Pozdro....
  • #50 2393091
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    grzechu40 napisał:
    Witajcie!
    Mam to samo w alarmie z kierunkami ale oprócz tego zauważyłem jeszcze że po wyłączeniu stacyjki jest impuls na otwieranie c.z. tylko nie wiem po co skoro nie ma nic po włączeniu stacyjki, zadałem pytanie tam gdzie kupiłem i czekam na odpowiedź.Jak coś się dowiem to napiszę na forum.pozdrawiam....

    A pisales w sprawie kierunkow czy cz? I do kogo pisales ,bo jak do goscia ktorego jest tu numer podany przez LAZURA to zapomnij,gosciu zlewa
  • #51 2394572
    grzechu40
    Poziom 21  
    Posty: 667
    Pomógł: 28
    Ocena: 190
    Miałeś rację zalewa ,właśnie odebrałem pocztę i odsyła mnie do zaprzyjaźnionego instalatora znacza to że jeśli coś sami nie wymyślimy to tak już zostanie. To nara idę coś kombinować....
  • #52 2396769
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    grzechu40 napisał:
    Miałeś rację zalewa ,właśnie odebrałem pocztę i odsyła mnie do zaprzyjaźnionego instalatora znacza to że jeśli coś sami nie wymyślimy to tak już zostanie. To nara idę coś kombinować....

    :| jak cos wykombinujesz to daj znak,wecia cos zrobil ale sie nie odzywa...
  • #53 2399720
    grzechu40
    Poziom 21  
    Posty: 667
    Pomógł: 28
    Ocena: 190
    Narazie zainstalowałem wyłącznik na krańcówki drzwi na przewodzie idącym do alarmu tylko trzeba pamiętać by go włączyć jak wychodzę z samochodu w przeciwnym razie na alarmie nie zareaguje na otwarcie drzwi, poza tym wszystko chodzi normalnie. Muszę się przyznać że przez jakiś czas nie było kierunków po otwarciu drzwi ale sam nie wiem jak to zrobiłem drugi raz mi się to nie udało, a połączenie pedału to lipa nie działa natomiast znalazłem wpis w instrukcji że po zwolnieniu hamulca ręcznego i włączeniu stacyjki centralny zamknie drzwi. nie próbowałem tego bo nie chcę miec tej funkcji jeśli ktoś chce to może spróbować.To narazie tyle , jak coś odkryję to napiszę na forum. Narazie i pozdrawiam.
  • #54 2567951
    dawidpel
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam!! Poradził sobie ktoś z mrugającymi światłami podczas otwierania drzwi ???? Jeżeli tak to proszę o pomoc ponieważ jest to denerwująca sprawa.
  • #55 2568304
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    dawidpel napisał:
    Witam!! Poradził sobie ktoś z mrugającymi światłami podczas otwierania drzwi ???? Jeżeli tak to proszę o pomoc ponieważ jest to denerwująca sprawa.

    wlasnie,nikt juz sie nieodzywa :|
  • #57 3376117
    erO_
    Poziom 11  
    Posty: 9
    ale lipa wiedze, że nie tylko ja mam taki problem :(
  • #58 3376743
    bartek_p
    Poziom 31  
    Posty: 1812
    Pomógł: 128
    Ocena: 195
    "wlasnie kupilem sobie ten alarmik poniewaz koszty byly jakie byly no i teraz mam problemik ."

    A nie lepiej było stówe dołozyć i nie mieć tego problemiku??
  • #59 3376794
    erO_
    Poziom 11  
    Posty: 9
    jak bym wiedział to bym nie kupił, ale nie miałem pojęcia, ale naszczęscie juz mam rozwiązanie znalazłem na tym forum :) znika miganie i 3 krotne piknięcie i fura sama sie zamyka po 15 sekundach czego mi jeszcze trzeba :) pozdrawiam! aha zeby nie było trzeba wywalić pierwsza zworke (P1) w centralce, dziekuje za pomoc jednem z forumowiczów, żeby nie on to bym się do konca życia z tym bawił, pozdrawiam!
  • #60 3399755
    slawciol
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 24
    erO_ napisał:
    jak bym wiedział to bym nie kupił, ale nie miałem pojęcia, ale naszczęscie juz mam rozwiązanie znalazłem na tym forum :) znika miganie i 3 krotne piknięcie i fura sama sie zamyka po 15 sekundach czego mi jeszcze trzeba :) pozdrawiam! aha zeby nie było trzeba wywalić pierwsza zworke (P1) w centralce, dziekuje za pomoc jednem z forumowiczów, żeby nie on to bym się do konca życia z tym bawił, pozdrawiam!

    No hej udalo ci sie wywalic problem z mrugajacymi kierunkami?? jak tak to jak to zrobiles?

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy problemu z alarmem samochodowym MQ-AOLIN MQ-AL-838G, w którym kierunkowskazy migają przez około 10 sekund po otwarciu drzwi, co jest uciążliwą i niechcianą funkcją. Producent i sprzedawca nie dostarczają jasnej instrukcji wyłączenia tej opcji, mimo że jest ona opisana jako „opcja” w dokumentacji. Użytkownicy sugerują, że funkcji tej nie da się wyłączyć programowo, a jedynym rozwiązaniem jest modyfikacja instalacji elektrycznej, np. odcięcie sygnału z krańcówki drzwi do centralki alarmowej za pomocą przekaźnika sterowanego od stacyjki lub zastosowanie układu RC (opornik i kondensator) ograniczającego czas impulsu do około 1 sekundy, co powoduje jednorazowe mignięcie kierunków zamiast ciągłego migania. Inne propozycje obejmują podłączenie wejścia drzwi równolegle z czujnikiem wstrząsowym, co jednak wyłącza funkcję antynapadu. Wiele osób podkreśla brak pełnej i kompletnej instrukcji obsługi, co utrudnia rozwiązanie problemu. Pojawiły się też sugestie, że jedynym skutecznym wyjściem jest wymiana alarmu na inny model. W późniejszych postach pojawiła się informacja o możliwości wyłączenia migania kierunków poprzez usunięcie zworki P1 w centralce, co powoduje zniknięcie problemu i automatyczne zamykanie auta po 15 sekundach. Dyskusja zawiera również uwagi dotyczące podłączania centralnego zamka i sterowania siłownikami, a także funkcji antynapadu i reakcji na przewód hamulca, które w tym modelu są ograniczone lub nie działają zgodnie z oczekiwaniami.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA