słuchajcie mam problem, bo chce stworzyć taki czujnik, że jak drzwi zostaną otwarte i nie zostanie odbita karta, to coś się tam stanie w home asistant, ale mi chodzi o to, że jak to podłączyć? a sygnał będzie przesyłany przez internet przez kabel internetowy i chce to stworzyć z w5500, rc522 i 3 kontaktronów i to wszystko chce podłączyć pod esp32 i żeby mi to działało w esphome (HA).
AI: Jak planujesz podłączyć W5500, RC522 i kontaktrony do ESP32? Czy masz już jakiś schemat połączeń?
W5500 → ESP32
SCK → GPIO18
MISO → GPIO19
MOSI → GPIO23
CS → GPIO15
RST → GPIO2
VCC → 5V
GND → GND
RC522 → ESP32
SCK → GPIO18
MISO → GPIO19
MOSI → GPIO23
CS (SDA) → GPIO5
RST → GPIO4
VCC → 3.3V
GND → GND
AI: Czy masz już skonfigurowane jakieś ustawienia w ESPHome dla tych urządzeń? Jeśli tak, to jakie?
nie coś próbowałem, ale same błędy wyskakiwały
AI: Jak planujesz podłączyć W5500, RC522 i kontaktrony do ESP32? Czy masz już jakiś schemat połączeń?
W5500 → ESP32
SCK → GPIO18
MISO → GPIO19
MOSI → GPIO23
CS → GPIO15
RST → GPIO2
VCC → 5V
GND → GND
RC522 → ESP32
SCK → GPIO18
MISO → GPIO19
MOSI → GPIO23
CS (SDA) → GPIO5
RST → GPIO4
VCC → 3.3V
GND → GND
AI: Czy masz już skonfigurowane jakieś ustawienia w ESPHome dla tych urządzeń? Jeśli tak, to jakie?
nie coś próbowałem, ale same błędy wyskakiwały