logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault Clio 96 - schemat kabli dekodera imobilizera z Motorolą HC05

hombre 16 Kwi 2003 08:57 6072 16
REKLAMA
  • #1 188876
    hombre
    Poziom 14  
    Posty: 143
    Ocena: 2
    Prez diagnostike dam koda i auto startuje.Klucziky OK.Czi ktosz z was ma schemat k kablom dekoderu Infra jest tam Motorola HC05 mozna padla pamiencz zewnetrna za pomocou linii chodzi data do ECU.Nebo jakasz rada ?

    Dzieki
  • REKLAMA
  • #2 189308
    olo114
    Poziom 18  
    Posty: 338
    Pomógł: 14
    Ocena: 95
    Czesc.
    Piszesz ze kluczyki OK a w tytule jest ze central nie chodzi :D
    Przez otwarcie drzwi kluczykiem (tzw.PLIPEM) jest wysylany kod
    podczerwienia ktory odblokowuje immobilizer.
  • REKLAMA
  • #3 189466
    hombre
    Poziom 14  
    Posty: 143
    Ocena: 2
    Mozna zle napisalem.Kluczikem IR wysle sekwenciu s kodem,ta idze az k dekoderu k HC05,ale do ECU juzs niczego.Widoczne na oscilu.Kiedy wyszle kluczikem sekwenciu ona ma otworicz nie tylko imobilizer ale i central jest pin na HC05.Pres diagnostiku kiedy dam kod renczne motor chodzi.Preci kolesz nebendze jezdil s bednou diagnostickou. :wink:
    Myszle ze tam cosz s EEprom v HC05,newiem czi tam secure bit aby nebylo jeste gorzej.Czi da sie jakosz renczne cosz zrobicz s imobilizerem ?

    midex(_at_)seznam.cz
  • #5 191100
    hombre
    Poziom 14  
    Posty: 143
    Ocena: 2
    Dzeki testne.Nebendzie on se uzbrajat za jakisz czas kiedy ja wiczongne kluczika, aby kolesz neodjechal na chatu i juzs neprijechal? Czi u tebe ne ma schematu elektriky?
  • REKLAMA
  • #6 191245
    olo114
    Poziom 18  
    Posty: 338
    Pomógł: 14
    Ocena: 95
    Czesc
    Bylo kilka wersji,musisz poeksperymentowac.Jesli nie uzbraja sie po 10 min po wylaczeniu zaplonu to sie nie uzbroi.Zobacz jeszcze po wylaczeniu akumulatora.A schemat mam tylko musialbym poskanowac ale to jest tylko rozrysowane polaczenie miedzy blokami i nic wiecej.
    :cry:
    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #7 193195
    Spartan83
    Poziom 12  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    A moze synchronizacja PLIPA cos pomoze ;]
  • #9 195333
    hombre
    Poziom 14  
    Posty: 143
    Ocena: 2
    Nebylo mnie v domu, ale juzs czitam.Po wylonczeniu aku jest ten sam problem.A to jak se robi ?"A moze synchronizacja PLIPA cos pomoze" ??
    Odczenta linia pomaga,ale kolesz chce i nadal centrala.

    Dzenki za zainteresowanie obum.
  • #10 195869
    Spartan83
    Poziom 12  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    noo tak samemu to będzie ciężko,

    musisz udać sie do ASO (Autoryzowana Stacja Obsługi) Renault w celu, czy nadajnik (kluczyk) wysyła sygnał podczerwieni, a nastepnie ASo-Renault udostepni Ci kod (4 cyfrowy) blokady wtrysku oraz wykona synchronizacje nadajnika ;]

    pozdrówka
  • #11 196823
    twingo
    Poziom 17  
    Posty: 265
    Pomógł: 9
    Ocena: 58
    Wcale nie będzie ciężko. Zdobądz kod do awaryjnego odblokowywania blokady zapłonu. Powinieneś go otrzymać od dealera Renault. Czasami dają za darmo a czasami kasują.

    Przyuczanie Plip-ów Renault

    zamknać dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta
    -włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna
    szybko mrugać
    -przycisnąć przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle
    razy ile wynosi pierwsza cyfra
    -puścić przycisk
    -postępować tak samo dla następnych cyfr
    -po wprowadzeniu ostatniej dioda powinna zapalić się na dłużej i
    zgasnąć.
    -wyłaczyć stacyjkę
    -nacisnąć na przycisk centralnego zamka, zamki powinny zamknąć się i
    otworzyć, dekoder jest przygotowany do wprowadzenia kodu pilotow.
    -nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i
    zamknąć
    -nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i
    zamknąć.
    Jeżeli synchronizacja nie powiedzie się z którymś z pilotów tzn. że
    jest on zły. Kod możesz próbować wprowadzać 3 razy, potem dekoder się
    zablokuje na 15-20 minut.
  • #13 197828
    twingo
    Poziom 17  
    Posty: 265
    Pomógł: 9
    Ocena: 58
    heeee, Olo - po to właśnie jest forum,żeby w przyszłości inni też mogli skorzystać. Chyba, że to tajna wiadomość jak programować PLIP-y.Ale dzięki za pochwały.


    P.S.
    A jak tam "nasze sprawy", podeślesz coś jeszcze ??Właśnie jestem w trakcie prac nad www.
  • #15 199613
    mezon
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Pomógł: 1
    Ocena: 24
    ...a ciekawe skąd ty tyle wiesz ?
    ..czy z książek ?
    .ciekawe z jakich ?
    są przecież ludzie których to wcale nie interesuje i tacy przecież zapłacą za usługę.
  • #16 199806
    geble
    Poziom 14  
    Posty: 99
    Pomógł: 2
    Ocena: 13
    temat niedwno przerabiany na http://geble.uniserwis.pl
    zobacz NXRem czy widzi wogule klucze bo padają jak muchy cewki w tych autkach .
    Objawy są takie że nie da się przyuczyć istniejących kluczy .
    A po wpisaniu pinu zawsze ci odpali ...

    Tomasz Trojanowski
  • #17 201544
    hombre
    Poziom 14  
    Posty: 143
    Ocena: 2
    Dziekuje wsystkym za zainteresowanie.Dekoder IR byl do niczego nebylo komunikacii s ECU.Koda dalo se nacziskacz renczne ale motor neodpalil se.Daly drugi i jest OK.

    Jeszte raz dzeki

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy schematu kabli dekodera imobilizera z układem Motorola HC05 w Renault Clio z 1996 roku. Problem polegał na braku komunikacji między dekoderem IR a ECU, mimo że kluczyki wysyłały sekwencję kodu podczerwieni, która powinna odblokować imobilizer i centralny zamek. Użytkownik próbował ręcznego wprowadzania kodu oraz odcinania linii sygnałowej między dekoderem a wtryskiem, aby zapobiec uzbrajaniu się systemu, jednak problem z centralnym zamkiem pozostał. Wskazano, że możliwe jest uszkodzenie pamięci EEPROM w układzie HC05 lub konieczność synchronizacji pilota (PLIP). Zalecano wizytę w Autoryzowanej Stacji Obsługi Renault w celu uzyskania kodu blokady wtrysku i przeprowadzenia synchronizacji nadajnika. Opisano również procedurę ręcznego programowania pilotów PLIP. Ostatecznie wymiana dekodera IR na inny model rozwiązała problem z uruchomieniem silnika.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA