Cześć, muszę zrobić na nowo rozdzielnicę 3-fazową w domku jednorodzinnym.
Aktualna wygląda tak
Podział PEN jest zrobiony zaraz za licznikiem i do domu wchodzi już 5-żyłowy przewód. (Obstawiam 6mm2)
Zastanawiam się nad SPD. Czy 3 1 typu 2 w tym wypadku będzie dobry? Zadziała w razie potrzeby tak, jak powinien, jeśli podłączę go do PE z WLZ? Wydaje mi się, że nie ma tam wyprowadzonego podłączenia do bednarki, bo wszystkie PE są skręcone na szynie i jedynym grubym przewodem jest ten już zalicznikowy.
Jakby dołożyć uziom wbijany w ziemię i do niego dać PE 6mm2 było by dobrze ?
Ta jedna rzecz mi nie daje spokoju, bo dobrze by było mieć ogranicznik przepięć,
Aktualna wygląda tak
Podział PEN jest zrobiony zaraz za licznikiem i do domu wchodzi już 5-żyłowy przewód. (Obstawiam 6mm2)
Zastanawiam się nad SPD. Czy 3 1 typu 2 w tym wypadku będzie dobry? Zadziała w razie potrzeby tak, jak powinien, jeśli podłączę go do PE z WLZ? Wydaje mi się, że nie ma tam wyprowadzonego podłączenia do bednarki, bo wszystkie PE są skręcone na szynie i jedynym grubym przewodem jest ten już zalicznikowy.
Jakby dołożyć uziom wbijany w ziemię i do niego dać PE 6mm2 było by dobrze ?
Ta jedna rzecz mi nie daje spokoju, bo dobrze by było mieć ogranicznik przepięć,