Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja pogody Funk - WetterStation

16 Gru 2005 16:26 30804 58
 • Poziom 11  
  Stacja pogody Funk – WetterStation

  Jest to miejsce do wymiany informacji na temat domowej stacji pogody.
  Instrukcja jest po niemiecku postaram się przetłumaczyć lub zamieszczę informacje praktyczne z użytkowania stacji.
  Oczywiście jestem tylko uzytkownikiem więc wszytkiego tesz mi sie nie udało wyczaić tak więc zamieszczajcie swoje uwagi z użytkowania.
  Oraz pomużcie w tłumaczeniu instrukcji.
  Jeśli nie będzie odzewu to poprostu usune ten post.
  Stacja jak na razie spisuje się rewelacyjnie. W załączniku jest zdjęcie tej stacji to w celu żeby każdy wiedział jak ta stacja wygląda.
  Zachęcam aby wszyscy użytkownicy tej stacji wymieniali się spostrzeżeniami.

  U mnie jedynie zawyża temperaturę pokojową ale jest to do wykalibrowania ja to zrobiłem ale niestety trzeba dostać się do wnętrza stacji potrzebna jest lutownica oraz rezystor o oporności 2,5 kilo omów jeśli ta strona zyska zainteresowanie to zamieszczę informacje jak to zrobić.

  Dane techniczne:

  Pomiar temperatury wew./zew w C i F. 0 do 50 / -50 do 70
  Tendencje temperatury (piktogram strzałkowy) wew./zew.
  Wilgotność wew./zew.
  Tendencje wilgotności (piktogram strzałkowy) wew./zew.
  Pomiar ciśnienia (po ustawieniu wyskosci npm. przy inicjacji) w mb i hPa.
  Tendencje ciśnienia - diagram słupkowy 12 godzinny, co 2 godz.
  Prognoza pogody przedstawiana za pomocą piktogramów obrazkowych i strzałek tendencji
  Fazy księżyca.
  Wschody i zachody słońca (po ustawieniu miejsca zamieszkania).
  Radiowa synchronizacja czasu.
  Dwa alarmy z funkcja drzemki.
  Alarm temperaturowy min i max (do każdego dodatkowego czujnika również).
  Czujnik zewnętrzny bezprzewodowy.
  Możliwość wystawienia samego czujnika na zewnątrz lub podłączenia sondy przewodowej - w komplecie.
  Data i godzina.
  Możliwość podłączenia do trzech czujników.
  Format daty możliwy do zmiany w kilku językach min Ang, Niem, Wloski,Franc, itd..
  Format godz. 12/24
  Podświetlenie
  Czujnik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD (temp. i wilgotność) pogododporny.
  Możliwość powieszenia lub postawienia (foto).

  Wym.20x13x3,5 wyświetlacz LCD 12,5x7,5
 • Poziom 11  
  [b]W odpowiedzi na e-mail
  Mam jeden problem nie mogę ustawić np. pokazuje słońce a
  faktycznie pada deszcz i co zrobić??[/b]


  Prognoza pogody
  Stacja pogody mierzy ciśnienie powietrza na tej podstawie tworzy prognozę na nadchodzące 12, 24 godziny. To, co aktualnie pokazuje to nie jest obraz faktycznej pogody, która jest obecnie, lecz ta, która prawdo podobnie nastąpi.
  Bardzo ważną sprawą jest ustawienie wprowadzenie wartości, na jakiej wysokości znajduje się stacja pogody to jest wysokość nad poziomem morza.

  Wprowadzamy ją na samym początku uruchomienia stacji to jest włożenia baterii w miejscu gdzie jest wskazywane ciśnienie powietrza zacznie mrugać wartość nad poziomem morza zwiększamy bądź zmniejszamy wartość za pomocą klawiszy oznaczonych strzałkami.


  Następnie zatwierdzamy wartość przyciskiem Luftdruck ( ciśnienie powietrza)

  Drugi sposób gdy stacja już działa przytrzymujemy klawisz Luftdruck ( ciśnienie powietrza) przez ok. 3 sekundy zaczyna migać wartość nad poziomem morza dalej postępujemy jak wyżej.

  Teraz, w jaki sposób ustawić wartość nad poziomem morza musimy się dowiedzieć, na jakiej wysokości znajduje się miejscowość, w której mieszkamy, gdy już tą wartość znamy korygujemy ją, na jakiej wysokości znajduje się sama stacja np.
  Ja mieszkam we Wrocławiu, który znajduje się 120 metrów nad poziomem morza dodajemy wartość, na której znajduje się stacja nad ziemią w moim przypadku mieszkam na 5 – piętrze dodałem 20 m tak, więc razem 140 m i taką wartość wprowadzamy. Wartość, jaką możemy korygować w tym urządzeniu to plus minus 10 m.
  Żeby barometr był bardziej dokładny możemy w Internecie znaleźć stacje meteorologiczną, która znajduje się bądź w mieście lub w pobliżu miejscowości, w której mieszkamy i która podaje wskazania na bieżąco wówczas wprowadzamy wartość ustaloną wcześniej i sprawdzamy, jaka jest różnica między wskazaniami ciśnienia naszej stacji a w Internecie różnice plus minus 4 hPa są do przyjęcia, ale im mniejsze tym lepiej.
  Ten proces kalibracji trochę trwa, co mniej więcej 2, 4 godziny sprawdzamy i jeżeli są różnice powyżej 4hpa korygujemy wysokość.

  Wyświetlane symbole stanowią jedynie zapowiedź oczekiwanej poprawy lub oczekiwanego pogorszenia stanu pogody. Nie musi to oznaczać absolutnej zgodności symbolu z aktualną, względnie prognozowaną sytuacją. Przykładowo w danym momencie występuje zachmurzenie i wyświetlany jest symbol opadów. Nie wskazuje to jednak na nieprawidłowe funkcjonowanie urządzenia, lecz oznacza to komunikat o spadku ciśnienia atmosferycznego i przewidywanym pogorszeniu pogody, co niekoniecznie musi oznaczać deszcz.

  Po dokonaniu podstawowej regulacji stacji meteorologicznej należy przez pierwsze 12 do 24 godzin ignorować wszelkie wartości mierzone. Pozwoli to funkcjonować urządzeniu przez dłuższy czas na stałej wysokości n.p.m. oraz zebrać dane dotyczące ciśnienia atmosferycznego, umożliwiające dokładniejsze prognozowanie pogody. Jak w przypadku każdej prognozy pogody, również tu niemożliwe jest absolutnie dokładne prognozowanie. W zależności od obszaru, na którym stosowana jest stacja, dokładność prognozowania kształtuje się mniej więcej na poziomie 75%.

  W załączniku są zdjęcia aktualnych wskazań stacji z godziny 24:00 oraz zdjęcie w jaki sposób ja zainstalowałem czujnik. Czujni odczyty poprzez sąde dołączona do czujnika bezprzewodowego.

  Stacja pogody Funk - WetterStation
  Stacja pogody Funk - WetterStation
 • Poziom 11  
  Stacja pogody wyświetla sześć piktogramów prognozy pogody to jest:

  Sonning – słoneczny pogodny
  Leicht bewolkt - lekkie zachmurzenie
  Bewolkt – zachmurzenie
  Regnerisch - deszcz
  Sturm - deszcz nawałnica (burza)
  Schneeflocke – śnieg ( jeśli temperatura spadnie poniżej 4 stopni) co do tej informacji niemam pewności bo spadła mi poniżej minus 4 a dalej pokazywało deszcz chyba że musi być to stała tendencja.

  Jak ktoś to wyczaił niech się odezwie.
 • Poziom 1  
  Mam problem , a mianowicie po włożeniu baterii nie zadziałała automatyczna synchronizacja czasu.
  Nie pojawił się też wskaźnik nadajnika na wyświetlaczu.
  Co robić?
  Proszę o pomoc.
 • Poziom 11  
  W odpowiedzi na pytanie
  Mam problem, a mianowicie po włożeniu baterii nie zadziałała automatyczna synchronizacja czasu.
  Nie pojawił się też wskaźnik nadajnika na wyświetlaczu.
  Co robić?
  Proszę o pomoc.


  Przede wszystkim przy pierwszym włączeniu do 7min stacja pogody łapie sygnał, jeśli ten czas minie i nie złapie sygnału wówczas synchronizacja się wyłącza. Na samym początku w miejscu obok czasu miga sama strzałka oraz co jakiś czas włącza się nad nią fala wskazująca próbę złapania sygnału. Jeśli złapie sygnał wówczas na stałe pojawi się symbol strzałki oraz fali nad strzałką. Jeśli po 7 minutach nie złapie sygnału wówczas się wyłącza synchronizacja i musimy ją ręcznie włączyć na ciskamy na około od 1 do 3 sekund przycisk z minusem pojawia się strzałka migająca stacja ponownie próbuje przez 7 minut złapać sygnał. W moim przypadku też nie zadziałało za pierwszym razem trzeba kilka razy aż złapie sygnał.
  W informacji jest podana uwaga, aby stacja znajdował się w odległości 2,5 metra od telewizora i komputera, bo mogą występować problemy w złapaniu sygnału, ale najlepiej to samemu wypróbować w moim przypadku stacja jest blisko komputera i nie stwarza żadnych problemów łapanie sygnału. Stacja po złapaniu sygnału synchronizuje się mnie więcej, co dwie godziny, choć tą informacje opieram na działaniu podobnych stacji innych firm, bo w instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.
 • Poziom 26  
  mam pytanie, ile to kosztuje i czy da sie podłaczyc do komputera?
 • Poziom 10  
  baza i czyjnik pokazyją różne wartości wilgotności można z tym coś zrobić?
 • Poziom 11  
  czerwan napisał:
  baza i czyjnik pokazyją różne wartości wilgotności można z tym coś zrobić?


  Nie wiem dokładnie, co masz na myśli chodzi ci, że np.: na czujniku podaje 75% a w bazie wyświetla 65% wilgotności.
 • Poziom 10  
  dokładnie. w jednym pokoju różne wyniki
 • Poziom 11  
  Witam

  Ja mam inne pytanie. O co chodzi w tym Gezeiten?

  Pozdrawiam
  Darek
 • Poziom 11  
  Jeśli dobrze to przetłumaczyłem i zrozumiałem to chodzi o przypływ morza.
 • Poziom 11  
  czerwan napisał:
  dokładnie. w jednym pokoju różne wyniki


  U mnie jest to samo nie wiem czy tak ma być czy jest to jakaś wada, że w tym samym pomieszczeniu pokazuje zupełnie inne wartości sprawdziłem też z innym przyrządem temperaturę na zewnątrz na stacji pogody wynosiła minus 2,2 stopnie na urządzeniu minus 1.1 Tak, więc różnica jednego stopnia tak samo wydaje mi się, że zawyża temperaturę pokojową. Wiem, że niektóre urządzenia mają możliwość wykalibrowania, ale w tej stacji chyba czegoś takiego nie ma.

  Ja jedynie sobie wykalibrowałem temperaturę pokojową z przyrządem innym, ale była to ingerencja fizyczna dodałem w obwód czujnika temperatury rezystor 2,5 k oma natomiast, co do temperatury na zewnątrz nie miałem zastrzeżeń, ale niestety jest taka prawda, że co urządzenie to i tak pokazują różne temperatury w pokoju i na zewnątrz najlepiej by było wykalibrować z jakimś urządzeniem wzorcowym.

  Ale największą wadą urządzenia jest to, że niema funkcji kalibracji temperatury chyba, że się mylę, bo instrukcja niestety po niemiecku.

  Dodano po 15 [minuty]:

  Mam jeszcze pytanie jak u was odczytuje temperaturę z czujnika na zewnątrz pomieszczenia na czujniku dioda sygnalizująca wysyłanie sygnału radiowego zapala się, co 38 sekund, ale w stacji pogody odczyty są z rożną częstotliwością raz, co 38 sekund innym razem, co 2 razy 38 sekund innym jeszcze 3 x 38 sekund czy jest to normalne czy może stacja ma problemy z łapaniem sygnału
 • Poziom 11  
  Sprawdzałem u siebie i co ok 35 s na wyświetlaczu bazy miga wskaźnik pobierania danych z czujnika, patrzyłem przez 5 minut, więc nie mogę dać głowy, że przez cały czas tak jest,
  Chociaż na początku to miałem problem z odbiorem w ogóle danych z czujnika zewnętrzengo:cry:
  Później przez noc znowu zgubił sygnał, rano zacząłem przełączać kanały i złapał ponownie, do popłudnia dziłało potem znowu poprzłączałem kanały i od tamej pory wygląda na to, że jest dobrze.
 • Poziom 11  
  Mam jeszcze jedno pytanie pojawił się komuś piktogram o opadach śniegu bo umnie jak naraźie nie.
 • Poziom 11  
  Jak na razie nie miałem piktogramu o opadach śniegu. Pokazywało mi raz, że ma padać deszcz, chociaż temperatura na zewnątrz była ujemna.
  Czy możesz mi przesłać na maila gdzie wlutować ten rezystor i o ile zawyżało Ci temperaturę w pomieszczeniu?
 • Poziom 11  
  Darko_P napisał:
  Jak na razie nie miałem piktogramu o opadach śniegu. Pokazywało mi raz, że ma padać deszcz, chociaż temperatura na zewnątrz była ujemna.
  Czy możesz mi przesłać na maila gdzie wlutować ten rezystor i o ile zawyżało Ci temperaturę w pomieszczeniu?


  Na zdjęciach w załączniku jest pokazane jak wlutować rezystor. Temperatura powinna się obniżyć o jakieś 1,2 stopnia Celsjusza.
 • Poziom 11  
  TopTop1 napisał:
  Stacja pogody wyświetla sześć piktogramów prognozy pogody to jest:

  Sonning – słoneczny pogodny
  Leicht bewolkt - lekkie zachmurzenie
  Bewolkt – zachmurzenie
  Regnerisch - deszcz
  Sturm - deszcz nawałnica (burza)
  Schneeflocke – śnieg ( jeśli temperatura spadnie poniżej 4 stopni) co do tej informacji niemam pewności bo spadła mi poniżej minus 4 a dalej pokazywało deszcz chyba że musi być to stała tendencja.

  Jak ktoś to wyczaił niech się odezwie.


  Dałem czujnik bezprzewodowy do zamrażarki temperatura spadła do minus 9 stopni i nadal nie pojawił się piktogram o opadach śniegu także chyba nic z tego. I zastanawia mnie czy to jest oryginalny czujnik w zestawie, bo na pudełku jest zupełnie inny.
 • Poziom 11  
  TopTop1 napisał:
  Dałem czujnik bezprzewodowy do zamrażarki temperatura spadła do minus 9 stopni i nadal nie pojawił się piktogram o opadach śniegu także chyba nic z tego. I zastanawia mnie czy to jest oryginalny czujnik w zestawie, bo na pudełku jest zupełnie inny.


  Czujnik faktycznie jest inny niż na pudełku, ale to nie oznacza, że nie jest z tego zestawu. Chyba, ze jakaś partia miała wadę oryginalnych czujników i dali inne czujniki. I akurat my jesteśmy w posiadaniu takich czujników:(
 • Poziom 11  
  Denerwowało mnie, że sygnał z czujnika bezprzewodowego odbierał mniej więcej, co 170 sekund a czasami jeszcze dużej prawidłowo jest, co 34 sekundy. Podaje rozkład pomieszczenia mojego i w którym miejscu znajduje się czujnik.
  Na czerwono zaznaczyłem położenie czujnika na zielono stacja pogody, która jest powieszona na ścianie oraz na fioletowo komputer, który jest blisko stacji.

  Można wyregulować sygnał żeby był mniej podatny na zakłócenia w miejscu oznaczonym iksem (zdjęcie w załączniku)jest cewka małym śrubokrętem lekko przekręcamy bądź w prawo bądź w lewo. Z tyłu czujnika w miejscu gdzie umieszczone są baterie znajduje się przycisk oznaczony Tx . Przekręcamy np. lekko w prawo następnie naciskamy przycisk Tx, jeśli pojawi się sygnał to znaczy, że stacja złapała sygnał następnie w miejscu docelowym gdzie ma się znajdować czujnik bezprzewodowy sprawdzamy, jeśli za każdym razem, gdy naciskamy przycisk Tx pojawia się sygnał to ok., jeśli nie to z powrotem przekręcamy lekko w prawo bądź w lewo i tak do momentu aż w miejscu docelowym za każdym razem przy naciśnięciu przycisku Tx stacja będzie wydawała sygnał dźwiękowy.Stacja naj lepiej żeby znajdowała się też w miejscu docelowym podczas sprawdzania.

  Ja również wymieniłem kabelek na zdjęciu (oznaczony) na miedziany i dłuższej długości skręcony w spirale.
  Zdjęcie zamieszczę przy okazji, gdy znowu coś będę grzebał w środku
 • Poziom 11  
  Für die Vorhersage des Wetters verwendet die Station 5 verschiedene Symbole: sonnig, leicht bewölkt, bewölkt, regnerisch und Sturm Des weiteren wird eine Schneeflocke angezeigt, wenn die Temperatur im Aussenbereich unter minus vier Grad sinkt.

  Mam prośbę czy ktoś podjąłby się tego przetłumaczyć.
 • Poziom 11  
  TopTop1 napisał:
  Für die Vorhersage des Wetters verwendet die Station 5 verschiedene Symbole: sonnig, leicht bewölkt, bewölkt, regnerisch und Sturm Des weiteren wird eine Schneeflocke angezeigt, wenn die Temperatur im Aussenbereich unter minus vier Grad sinkt.


  Stacja używa 5 różnych symboli dla zapowiedzi pogody: słonecznie, lekkie zachmurzenie, zachmurzenie, deszcz i burza jest pokazywana płatkiem śniegu, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi minus cztery stopnie.

  To takie moje amatorskie tłumaczenie.

  Ale u mnie było chyba poniżej -4 i wskazywało, że ma padać deszcz, nie było płatka śniegu podświetlonego. Chyba, że to musi być przez dłuższy czas poniżej -4.

  A wracając do teamtu wyglądu czujnika zewnętrznego to w instrukcji jest pokazany identyczny czujnik jaki ja mam. Widocznie ten na pudełku to może jakiś starszy model
 • Poziom 11  
  Dzięki za informacje myślałem, że może ja źle przetłumaczyłem też mi spadła temperatura poniżej - 4 stopni i też nie pokazało płatku śniegu.
  I rzeczywiście w instrukcji jest zdjęcie tego samego czujnika, także to chyba jednak oryginał.
 • Poziom 10  
  Dzisiaj w nocy znikła mi temperatura z zewnętrznego czujnika-jak może być przyczyna?
  Kiedyś miałem tak samo znikła może na dwie godziny ale potem ruszyło.
  I jeszcze jedno pytanko.
  Czy obok godziny z lewej strony taki piktogram przypominający antenę dotyczy czujnika temperatury zewnętrznej, czy pobierania aktualnej godziny?
  Ten piktogram pojawia mi się bardzo żadko i nie wiem co on pokazuje:D
 • Poziom 11  
  marekm12 napisał:
  Dzisiaj w nocy znikła mi temperatura z zewnętrznego czujnika-jak może być przyczyna?
  Kiedyś miałem tak samo znikła może na dwie godziny ale potem ruszyło.


  Kiedyś też to miałem, ale poprzełączałem kanały i załapał sygnał. Widocznie coś zakłóca sygnał z czujnika zewnętrznego.

  marekm12 napisał:
  Czy obok godziny z lewej strony taki piktogram przypominający antenę dotyczy czujnika temperatury zewnętrznej, czy pobierania aktualnej godziny?
  Ten piktogram pojawia mi się bardzo żadko i nie wiem co on pokazuje:D


  Ten piktogram dotyczy godziny, pokazuje połączenie z satelitą. Jeśli złapie sygnał to powinien się przez cały czas świecić. Było o tym parę postów wcześniej.
 • Poziom 11  
  U mnie też jeszcze nie widziałem prognozy opadów śniegu (zamiast tego deszcz mimo ujemnych temp.) Czy u kogoś działa prognoza gołoledzi?, zapowiedź burzy działa.
  Co do badania ciśnienia, czy jeśli ustawię wysokość na 0 m npm to czy stacja będzie wskazywać ciśnienie rzeczywiste. Rozumiem, że po wprowadzeniu właściwej wysokości (u mnie 270 m npm) stacja wskazuje "ciśnienie zredukowane" (nawiasem to dzisiaj stacja pokazuje 1022 a w Internecie na kilku różnych stronach dla tego obszaru wskazują, że jest 1032-1035 hPa).

  Jeśli chodzi o czujkę zewnętrzną, to u mnie sygnał przechodzi przez 3 dość grube ściany, i 1 zbrojoną płytę żelbetonową - ok 10m w lini prostej. :) Nie ma żadnych zakłóceń, co ok 34 sek. temp i wilgotność jest aktualizowana. Zauważyłem też, że jeśli temperatura bardzo szybko spada (wyniesienie czujki z ciepła do zimna) aktualizacja odbywa się częściej.
  Ktoś tam wcześniej pisał, że mimo iż czujka leży obok stacji, wskazania są różne. Muszą leżeć dość długo ok. 2godz. żeby się zrównały, zwłaszcza jeśli chodzi o wilgotność.
  Jeśli chodzi o sygnał radiowy spod Frankfurtu, to jeśli komuś nie łapie sygnału, (zwrócić uwagę na urządzenia elektroniczne - wcześniejsze posty to opisują) to niech najpierw spróbuje po zachodniej stronie budynku. Mieszkam we wschodniej Polsce, i mimo to nie ma problemów. (Czasem za pierwszym razem nie może zatrybić, ale po przeniesieniu na zachodnią część budynku i załapaniu sygnału, później już w całym domu nie ma problemów.)

  Polecam stronę int. z lokalną prognozą pogody (całkiem trafne prognozy) - :arrow: http://www.imgw.pl/cgi/kazdypers
 • Poziom 11  
  Umnie też jak narazie nie pokazuje mimo żę temperatura jest ujemna w instrukcji jest że powinna spaść poniżej - 4 stopni aby pojawił się piktogram o opadach śniegu.

  Co do ciśnienia najlepiej sprawdzić na podstawie stacji meteo w internecie która znajduje się blisko naszej stacji w moim przypadku jest to ok. 4 km.

  Wskazania stacja w internecie 1016 hpa u mnie 1015 hpa tak więc różnica 1 hpa jest do przyjęcia.

  Podaje adres z jakiej ja strony czerpie dane (porównuje) dla Wrocławia

  http://pogoda.meteo.uni.wroc.pl/

  To musi być stacja jak najbliżej nas, bo jeśli chodzi o ciśnienie w okolicach Wrocławia to rzeczywiście jest różna w Internecie tylko, że często jest, że dane są uaktualniane, co 2 godziny lub, co 6 godzin.

  Jeśli wprowadzisz wysokość 0 metrów nad poziomem morza to będzie wskazywał ciśnienie przy poziomie morza tak mi się wydaje, bo teoretycznie im wyżej tym ciśnienie rośnie oczywiście do pewnego pułapu.

  I jestem ciekaw czy w tej stacji można ręcznie wprowadzić, jaki piktogram ma się wyświetlać w zależności od ciśnienia i temperatury, bo się dowiedziałem, że niektóre stacje mają taką możliwość.

  Instrukcja nie stety po niemiecku.
 • Poziom 1  
  Witam!
  Dzięki za skuteczne rady techniczne.Dostrojenie pomaga generalnie i
  chyba fabrycznie nadajniki powinny być parowane ze stacją i po problemie.
  Jeżeli ktos woli wersję angielską to jest do pobrania ze strony
  producenta www.nika-usv.de i zaznaczyć English version. Niestety
  sygnał DCF jest w Polsce słaby, co można zobaczyć na mapie DCF,
  a odbiornik stacji ma małą czułość /myślę o antenie zewnętrznej/
  podłączanej do gniazda, gdzie będzie potrzeba. Zegarki mają jednak bardziej czułe odbiorniki , ale anteną jest koperta zegarka .
 • Poziom 11  
  Dzięki za informacje o stronie producenta.

  Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

  Weather forecast
  The weather station uses the air pressure data of the past 4 hours to make a weather forecast for the next 1 2 to 24 hours. Here you have to take into account the fact that the data is not correct during the first 1 2 hours after you put the batteries in, because the weather station first has to adjust to the existing conditions after it is switched on. The forecast can be made for a radius of 15- 20 km. The station uses 5 different animated symbols for forecasting the weather: sun, clouds, rain, snow and storm

  Note:
  If the temperature falls below +4 °C, the snow crystal symbol appears for a ,,Frost Warning".

  Mam pytanie czy komuś pojawił się piktogram Frast Warning lub Snow.
  Bo dziwne, że mi się nie pojawiają.
 • Poziom 1  
  Witam

  Niedawno kupiłem taką stację pogody . Mam pytanie ,czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego nie zmienia się u mnie czas wschodu i zachodu słońca . Podczas uruchamiania ustawiłem miejscowość - Warszawa i pokazał się czas 7.44 ( wschód słońca ) i 15.44 zachód
  Fazy księżyca się zmieniają a czas jaki pojawił się kilka dni temu cały czas jest taki sam
  Wydaje mi się że powinno być inaczej - przecież codziennie długość dnia wzrasta - co może byc przyczyną - proszę o info

  Pozdrawiam Gromki:cry: