Witam, szukam informacji o tym czy i jak można się podłączyć do sterownika pompy ciepła Kaisai Arctic KHC-12RY3-B za pomocą modbusa
Próbuję za pomocą konwertera rs485/usb serial (ch340) i laptopa z Windowsem, ale żadnej komunikacji nie udało się nawiązać.
Łączę się rs485 przez dwa przewody do złącz H1 i H2 w panelu kontrolnym pompy.
Oprogramowanie to Modbus Poll albo QModbusExplorer, bez znaczenia bo żaden z tych programów nie nawiązuje komunikacji (tylko i wyłącznie timeout).
Chcę tym modbusem monitorować pracę pompy ciepła i jej komponentów.
Jeśli ktoś przećwiczył temat - prośba o podpowiedź - czego mi brakuje, o czym nie mam pojęcia, może coś gdzieś trzeba włączyć na płycie głównej (jakiś DIP?)
Dzięki
R
Próbuję za pomocą konwertera rs485/usb serial (ch340) i laptopa z Windowsem, ale żadnej komunikacji nie udało się nawiązać.
Łączę się rs485 przez dwa przewody do złącz H1 i H2 w panelu kontrolnym pompy.
Oprogramowanie to Modbus Poll albo QModbusExplorer, bez znaczenia bo żaden z tych programów nie nawiązuje komunikacji (tylko i wyłącznie timeout).
Chcę tym modbusem monitorować pracę pompy ciepła i jej komponentów.
Jeśli ktoś przećwiczył temat - prośba o podpowiedź - czego mi brakuje, o czym nie mam pojęcia, może coś gdzieś trzeba włączyć na płycie głównej (jakiś DIP?)
Dzięki
R