Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vorwerk Thermomix nie grzeje

17 Gru 2005 00:37 17291 10
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!

Mam problem ze znanym i lubianym urządzeniem, mianowice przestał grzać.
    Po przekręceniu pokrętła skala nie podświetla się i oczywiście nie daje temperatury...

Rozkręciłem ustrojstwo, ale wszystko wygląda cacy.

Urządzenie trochę postało i potem raz zaskoczył, zagrzał pięknie jak trzeba, ale teraz znowu klapa.

Może ktoś naprawiał podobną usterkę, albo chociaż widział na oczy serwisówkę?

Wszelkie rady i podpowiedzi mile widziane :)
  • Poziom 16  
    Mam podobny problem. VORWERK typ Thermomix 21/2-1 - nie grzeje. Grzałka OK, układ załączający - transoptor i triak - OK, czujnik temperatury OK. Jak sprawdzić resztę bez schematu? Procesor, pamięć, soft? Może coś przeoczyłem?
    Dołączam się do prośby o jakieś sugestie.
    U mnie okazało się że winę ponosi błąd w obsłudze ;) Już nie pamiętam co dokładnie robiłem źle, ale urządzenie uszkodzone nie było.
  • Poziom 13  
    Mój znajomy miał podobny problem tyle tylko, że zapomniał, że aby Thermomix grzał trzeba najpierw ustawić czas działania na wyświetlaczu.
  • Poziom 9  
    Panowie, a ja mam inny problem z termomixem a mianowicie po włączeniu cały czas grzeje na maxa. co mógłbym sprawdzić w środku co mu dolega?
    Sprawdź czy triak nie jest ubity i czy dostaje prawidłowe sterowanie.
  • Poziom 10  
    yanik44 udało ci się rozwiązać problem?
    Mam ten sam problem
  • Poziom 2  
    jesli grzeje cały czas to jest dowymiany panel sterowania jak masz termol 21/1 to nie problem koszty groszowe a jak 21/2 to juz są koszty prawie 500zł.wczesniej kolega pisał ze nie grzeje trzeba najpierw czas ustawic potem temp.i na koncu obroty w innej kolejnosci nie grzeje
  • Poziom 17  
    Witam !

Tutaj też opisałem swój problem.
    Posiadam Thermomix firmy Vortwerk. Urządzenie pracuje pozornie prawidlowo jednak silnik nie ma mocy, można zatrzymać ręką i silnik głupieje. Na płycie sterowniczej wszystko wygląda ok. Tranzystory nie mają zwarć, elektrolity też wyglądają na OK. Zamrażacz też nie pomógł.

Co może być przyczyną? Czy znajdę gdzieś schemat urządzenia?
  • Poziom 1  
    Witam, ja również mialem problem z thermomix model 31 zadzwoniłem do serwisu w krakowie, bardzo miły pan polecił mi pożyczyć od znajomych naczynie bo prawdopodobnie tutaj tkwi problem ( kilka razy upadł ) i rzeczywiście po podmianie naczynia wszystko ok.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

zakupiłem też nowe bo niestety jak mi powiedziano w serwisie grzałka jest zgrzewania wewnątrz naczynia i nic się już z tym starym zrobić nie da trzeba kupić nowe. Koszt nowego bez pokrywy noża i podstawki na dzień dzisiejszy to 349 zł.
  • Poziom 10  
    Kochani moi. Dla potomnych bo pewnie nieraz będziecie szukać co jest przyczyną braku podgrzewania. A sprawa jest banalna. Wyczyście styki pomiędzy garnkiem a urządzeniem. Mój Thermomix przestał sobie pół roku zakurzony zanim się za niego zabrałem bo myślałem ze jest uszkodzony. Styki miałem poprosi brudne i nie chciał grzać. Pozdrawiam