Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vorwerk Thermomix nie grzeje

McRancor 17 Dec 2005 00:37 25076 10
    McRancor
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!

Mam problem ze znanym i lubianym urządzeniem, mianowice przestał grzać.
    Po przekręceniu pokrętła skala nie podświetla się i oczywiście nie daje temperatury...

Rozkręciłem ustrojstwo, ale wszystko wygląda cacy.

Urządzenie trochę postało i potem raz zaskoczył, zagrzał pięknie jak trzeba, ale teraz znowu klapa.

Może ktoś naprawiał podobną usterkę, albo chociaż widział na oczy serwisówkę?

Wszelkie rady i podpowiedzi mile widziane :)
    m626
    Level 16  
    Mam podobny problem. VORWERK typ Thermomix 21/2-1 - nie grzeje. Grzałka OK, układ załączający - transoptor i triak - OK, czujnik temperatury OK. Jak sprawdzić resztę bez schematu? Procesor, pamięć, soft? Może coś przeoczyłem?
    Dołączam się do prośby o jakieś sugestie.
    McRancor
    U mnie okazało się że winę ponosi błąd w obsłudze ;) Już nie pamiętam co dokładnie robiłem źle, ale urządzenie uszkodzone nie było.
    Eljot
    Level 14  
    Mój znajomy miał podobny problem tyle tylko, że zapomniał, że aby Thermomix grzał trzeba najpierw ustawić czas działania na wyświetlaczu.
    yanik44
    Level 10  
    Panowie, a ja mam inny problem z termomixem a mianowicie po włączeniu cały czas grzeje na maxa. co mógłbym sprawdzić w środku co mu dolega?
    McRancor
    Sprawdź czy triak nie jest ubity i czy dostaje prawidłowe sterowanie.
    prince12
    Level 10  
    yanik44 udało ci się rozwiązać problem?
    Mam ten sam problem
    marcin termol
    Level 2  
    jesli grzeje cały czas to jest dowymiany panel sterowania jak masz termol 21/1 to nie problem koszty groszowe a jak 21/2 to juz są koszty prawie 500zł.wczesniej kolega pisał ze nie grzeje trzeba najpierw czas ustawic potem temp.i na koncu obroty w innej kolejnosci nie grzeje
    sneak
    Level 17  
    Witam !

Tutaj też opisałem swój problem.
    Posiadam Thermomix firmy Vortwerk. Urządzenie pracuje pozornie prawidlowo jednak silnik nie ma mocy, można zatrzymać ręką i silnik głupieje. Na płycie sterowniczej wszystko wygląda ok. Tranzystory nie mają zwarć, elektrolity też wyglądają na OK. Zamrażacz też nie pomógł.

Co może być przyczyną? Czy znajdę gdzieś schemat urządzenia?
    kwitek255
    Level 1  
    Witam, ja również mialem problem z thermomix model 31 zadzwoniłem do serwisu w krakowie, bardzo miły pan polecił mi pożyczyć od znajomych naczynie bo prawdopodobnie tutaj tkwi problem ( kilka razy upadł ) i rzeczywiście po podmianie naczynia wszystko ok.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

zakupiłem też nowe bo niestety jak mi powiedziano w serwisie grzałka jest zgrzewania wewnątrz naczynia i nic się już z tym starym zrobić nie da trzeba kupić nowe. Koszt nowego bez pokrywy noża i podstawki na dzień dzisiejszy to 349 zł.
    zarek1988
    Level 11  
    Kochani moi. Dla potomnych bo pewnie nieraz będziecie szukać co jest przyczyną braku podgrzewania. A sprawa jest banalna. Wyczyście styki pomiędzy garnkiem a urządzeniem. Mój Thermomix przestał sobie pół roku zakurzony zanim się za niego zabrałem bo myślałem ze jest uszkodzony. Styki miałem poprosi brudne i nie chciał grzać. Pozdrawiam