Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ktoś z Was wie jakie żarówki najlepiej do OPLA VECTRY A? :(

woiciu 17 Gru 2005 15:15 4900 11
  • #1 17 Gru 2005 15:15
    woiciu
    Poziom 10  

Witam, mam pytanie: jakie mogę maksymalnie wstawić żarówki do OPLA VECTRY A => (rok. prod. 1995, silnik 1.8) do lamp przednich, chodzi mi w szczegolności o swiatła mijania. Moja prośba stąd, że niestety bardzo kiepsko widać teren jadąc w nocy tą vectrą, mam teraz prawdopodobnie wsadzone żarówki H4 do tej vectry i czy ktoś z Was może mi poradzić jakie inne żarówki lepiej wsadzić do tej vectry, oczywiście żeby elektryka mi nie padła ;) Chodzi mi o konkretny symbol żarówek. Z góry dzięki za odpowiedzi

0 11
  • Pomocny post
    #2 17 Gru 2005 15:52
    RZezniol
    Poziom 17  

Ello
    Seryjnie żarówka świateł mijania/drogowe to H4 55/60W.
    Mam też Vectre A i mam dokaldnie ten sam problem ....
    Włożenie żarówki mocniejszej 90/100W poprawi jakosć swiecenia lampy...
    ALE znacznie wzrosnie temperatura wewnątrz lampy co za tym idzie szybsze palenie się żarówek i szybciej zużyje sie odbłysnik w lampie.
    Elektrycznie 90/100W powinny bez problemu zadzialać.

Ja u siebie problem rozwiaząłem wkłądajac żarówki Philipsa PREMIUM+30% świecą mocniej niż zwykłe H4 przy tej samej mocy 55/60W.
    W moim odczuciu róznica jest wyraźna.

Ja za swoje zapalcilem 10 zł szt

Pozdro RZezniol

0
  • Pomocny post
    #3 17 Gru 2005 15:55
    Tony J.
    Poziom 20  

A ja polecam Philips GT150 H4

0
  • Pomocny post
    #4 17 Gru 2005 16:04
    RZezniol
    Poziom 17  

jakbys mogl to podaj cene tej zaroweczki

Pozdro RZezniol

0
  • Pomocny post
    #5 19 Gru 2005 00:02
    marian11@
    Poziom 20  

Witam
    Ja tez bym polecił żarówki Philipsa PREMIUM+30% .

0
  • Pomocny post
    #6 19 Gru 2005 00:09
    majka8
    Poziom 12  

Jest to chwyt producenta + 30% tzn; +30% wiecej mocy taka zarówka pobiera ok 75 watt.proponuje standartowe żarówki i montaz przekazników, napiecie na żarówce wzrośnie o ok 2 volty co daje wieksza moc swiatła( z 12 do 14 volt)

0
  • Pomocny post
    #7 19 Gru 2005 00:12
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie zgodzę się z majka8. Sam przećwiczyłem zarówki philipsa gt150 i night vision i one na prawdę świecą dużo lepiej. Światło jest jaśniejsze, bielsze i dobrze rozkłada sie na drodze.

0
  • Pomocny post
    #8 19 Gru 2005 10:19
    RZezniol
    Poziom 17  

majka8 napisał:
    Jest to chwyt producenta + 30% tzn; +30% wiecej mocy

Mylisz sie ... mają dokladnie tą sma moc elektryczną ale dzieki zastosowaniu innych materiałów i "zagazowaniu" bańki pod ciśnienim innym (lapszym) gazem żarnik moze rozgrzać sie do wyższej temperatury co za tym idzie światło jest bielsze i bardziej intensywne.
    Nie zapomnij że z z energii pobieranej przez żarówkę tylko około 10% idzie na światło a reszta jest rozpraszana w postaci energii cieplnej i technologią materiałów można wiele jeszcze osiągnąć.

No i najwazniejsze to to żeosobiscie porównywałem w swoim samochodzie jak swieci lampa na Premium + 30% i zwykłym Premium (jednoczesnie miałem założone je na samochodzie). Różnica jest widoczna i to znaczna.

Pozdro RZezniol

0
  • #9 05 Lut 2006 13:14
    woiciu
    Poziom 10  

Kupiłem zarówki, które mi polecaliście, a więc PHILIPS GT150 Power2Night i zaliczyłem szok :) różnica jest ogromna i jestem z nich bardzo zadowolony :) no fakt troszkę kosztowały, ale są warte tej ceny. Miałem wcześniej w aucie żarówki firmy OSRAM i teren był niedoświetlony nocą :(. Z teraźniejszymi żarówkami GT150 nie ma juz tego problemu :), różnica jest ogromna :), a więc z mojej strony również polecam GT150 :). Dzięki wszystkim za odpowiedzi na mój post :) bardzo się przydały ;), a więc z mojej strony temat zamykam.

0
  • #10 05 Lut 2006 13:36
    Digi-Tech
    Poziom 12  

Radze dokładnie się przyglądnąć stanem odbłyśnika w reflektorze. Wsadzenie żarówek o większej mocy tylko przyśpieszy ich agonię. W większości samochodów odbłyśniki reflektorów są wykonane przez napylenie warstwy metalicznej na tworzywo ABS. Większa temperatura pracy mocniejszej żarówki po krótkim czasie całkowice zmatuje odbłyśnik i nic już nie będziesz widział. Radze dać reflektory do regeneracji (ponowne napylenie odbłyśnika) lub zakup nowych reflektorów nie koniecznie w oryginale. Wymiana na nowe reflektory, nawet "zamienniki" zdecydowanie lepiej rozwiąże problem oświetlenia w nocy niż mocniejsze żarówki. Ten sam problem występuje w Fordach Mondeo w rocznikach np. 94. Tam poprostu odbłyśnik znika i w nocy nic nie widać.

0
  • #11 05 Lut 2006 13:56
    marniu
    Poziom 25  

panowie żarówkki żarówkami ale jak spotkacie upierdliwego policjanta to niestety dowodzik pojdzie do wydziału komunikacji a wy z kwitkiem na przegląd , sąsiada tak załatwili jak go zatrzymali to powiedzieli ze chyba pam na długi jedziesz , no niestety zarówki w/g nich odbiegały od normy i ciach dowodzik ?

tez mam vectre i sam się zastanawiałem czy sobie nie zmienic ale wstrzymałem się

pozdrawiam marniu

0
  • #12 05 Lut 2006 16:35
    ADI_Si
    Poziom 18  

ale jak masz philips orgynal to co ci moga zrobic??
    to nie zadna podroba by sie czepiali , czy moze jest inaczej?

0
  Szukaj w 5mln produktów