Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żarówki H4 100/90 w Polonezie Caro.

Michal22091983 07 Feb 2006 22:16 3174 12
    Michal22091983
    Level 10  
    Chciałbym wiedzieć czy w Polonezie Caro można zastosować żarówki H4 100/90.
    Czy to bedzie szkodzić reflektorowi i elektryce mojego poldka.
    proszę o radę
    Z góry dziękuję pozdrawiam
    Hugo333
    Level 15  
    NIE, lepiej kup nowe reflektory.
    Instalacja i reflektor nie są zaprojektowane i wykonane na takie parametry nadkrytyczne.
    A poza tym, o ile mnie pamięć nie myli, to te żarówki nie mają homologacji w Polsce.
    Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
    User removed account
    User removed account  
    damkoz
    Level 19  
    U mnie po takich przeróbkach poszedł alternator i zaciski w kostkach prądowych tak więc lepiej kup sobie jakieś żarówki zwykłej mocy ale o podwyższonych parametrach świecenia, np osram albo philips +30% albo +50%.
    tacza
    Level 13  
    A ja kiedyś załozyłem 100/90 do caro, ale od razu wymieniłem te białe kostki które sie nasuwa na H4, poldek jeździ juz tak ze dwa lata i nie ma oznak wypalania kostek. Jeżeli wymienisz żarówki wraz z kostkami i dobrze pozaciskasz kable na złączkach to mozesz spokojnie wykonac taka operację. A co do homologacji to nowsze polonezy (Atu, plusy i takie tam) to wszystkie juz później miały przeciez 100/90.
    Slawek J
    Level 30  
    Proponuje wymienic klosze lamp bo kosztuja grosze i zastosowac zarowki potentatow w dziedzinie oswietlenia np. Philips lub Hella od razu poprawi ci sie widocznosc bo o nia chyba chodzi. Chyba ze chcesz zalozyc jakies badziewie ala xenon to inna sprawa.
    Widziales kiedys palace sie auto i wlasciciela, ktory myslal ze moze poprawic elektryke w samochodzie.
    Pozdrawiam.
    ryba80
    Level 11  
    Tak jak kolega wcześniej wspomniał napewno polecą ci kostki przy żarówkach więc wymiana ich jest konieczna albo załóż porządne Philipsa. Jeśli się już uparłeś na te żarówki mocniejsze to kup sobie te 55/100 daje to w efekcie dobre światła drogowe i przy okazji nie oślepiasz innych na krótkich światłach o tym też pomyśl.
    corejack
    Level 11  
    tacza:
    A co do homologacji to nowsze polonezy (Atu, plusy i takie tam) to wszystkie juz później miały przeciez 100/90.

Napewno?? To dość dziwne, bo u kumpla na kloszach w plusie nadal ma napisane h4 60/55.
    W sklepie też coś wspominali, że 100/90 nie są u nas w kraju dopuszczone... Jak to właściwie jest?

Drugą równie ważną sprawą jest fakt, że jeśli do lamp 60/55 wstawimy mocniejsze o połowę, to jest duża szansa, że się będzie oślepiało innych użytkowników dróg.
    Nie rób drugiemu co tobie niemiłe....
    Również polecam philips vision plus 50%. W zupełności wystarczą, jeśli odbłyśnik i szklo jest ok.
    damkoz
    Level 19  
    Ja również nie słyszałem żeby w jakichkolwiek samochodach montowano żarówki 90/100 tym bardziej polskim polonezie gdzie w polsce takie żarowki są niedopuszczone do użytku.
    JACU626

Level 27  
    Ja założyłem do passata 92 rok żarówki BOSHMA 130/90 (przedtem osram vision) ale dostały osobną instalację na przewodach 5mm osobne przekaźniki po dwa na żarówkę i nowe lampy - efekt przeszedł moje oczekiwania.

Żarówki H4 100/90 w Polonezie Caro.
    damkoz
    Level 19  
    Też myślałem nad przeróbką instalacji ale jeszcze pozostaje kwestia seryjnego alternatora który nie został zaprojektowany na tak duże obciążenia. U mnie stopiło się uzwojenie. Jeżeli wymienić też alternator to taka przeróbka z technicznego punktu widzenia powinna wystarczyć (no nie mówiąc o niszczacych się lustrach).
    robball
    Level 21  
    Ciekawe jak długo wytrzyma na takich żarówkach seryjna lampa i odbłyśnik, że o instalacji nie wspomnę (koledzy już to zrobili).
    JACU626

Level 27  
    Od jesieni (padziernik)nie widze zmian w lampach, alternator mam najmocniejszy jaki do paska idzie bo to usa wersja elektryka klima pasy itp więć sie nie obawiam.