Witam. Problem dotyczy Forda Focusa MK2 1.6 Duratec. Przebieg 110 tyś km
Od jakiegoś czasu walczę z dodatnią korektą ( +10 ) na wolnych obrotach. Sonda bank 1 pracowała w zakresie 0,1V do 0,69V druga sonda stała stabilnie na 0.69V.
Piąty i szósty wykres.
Czytając różne wypowiedzi postanowiłem sprawdzic jaką rezystancję maja grzałki w moich sondach. Oraz czy napięcie dochodzi do nich prawidłowe.
Rozłączyłem dwie kostki pierwsza sonda zielone złącze druga sonda niebieskie złącze. Przeczyściłem styki w kostkach przemyłem izopropanolem.
Sprawdziłem rezystancję na białych przewodach na zimnym silniku około 9 Ohm.
Zasilanie grzałek około 13,2V.
Poskładałem wszystko. Podłączyłem komputer i oto takie kwiatki mam teraz .
Obie sondy stoją na 0V.
Sprawdziłem błędy . Błędów brak.
Jeszcze raz wszystko rozłożyłem sprawdziłem czy piny w kostkach sie nie uszkodziły. Wszystko wygląda ok.
Sprawdziłem jeszcze napięcie na drugiej parze przewodów pierwszej sondy ( szary i czarny ) na rozgrzanym ( złącza spięte ) .
Brak napięcia wychodzącego z sondy.
Zupełnie nie wiem co poszło nie tak. I jak sie do tego zabrać. Oczywiście mogę kupić nową sondę. Ale czy to wina sondy ?
Dlatego zwracam sie z prośbą o pomoc.
Od jakiegoś czasu walczę z dodatnią korektą ( +10 ) na wolnych obrotach. Sonda bank 1 pracowała w zakresie 0,1V do 0,69V druga sonda stała stabilnie na 0.69V.
Piąty i szósty wykres.
Czytając różne wypowiedzi postanowiłem sprawdzic jaką rezystancję maja grzałki w moich sondach. Oraz czy napięcie dochodzi do nich prawidłowe.
Rozłączyłem dwie kostki pierwsza sonda zielone złącze druga sonda niebieskie złącze. Przeczyściłem styki w kostkach przemyłem izopropanolem.
Sprawdziłem rezystancję na białych przewodach na zimnym silniku około 9 Ohm.
Zasilanie grzałek około 13,2V.
Poskładałem wszystko. Podłączyłem komputer i oto takie kwiatki mam teraz .
Obie sondy stoją na 0V.
Sprawdziłem błędy . Błędów brak.
Jeszcze raz wszystko rozłożyłem sprawdziłem czy piny w kostkach sie nie uszkodziły. Wszystko wygląda ok.
Sprawdziłem jeszcze napięcie na drugiej parze przewodów pierwszej sondy ( szary i czarny ) na rozgrzanym ( złącza spięte ) .
Brak napięcia wychodzącego z sondy.
Zupełnie nie wiem co poszło nie tak. I jak sie do tego zabrać. Oczywiście mogę kupić nową sondę. Ale czy to wina sondy ?
Dlatego zwracam sie z prośbą o pomoc.