Witam,
Mam mały problem z multiplekserem 74150. Problem wygląda tak, że w stanie wysokim na wyjściu jest 3,4 V, a nie 5 V. Dokładniej: układ zasilam 5 V, na wszystkie wejścia adresowe podaję 0 V (czyli bierze pod uwagę wejście 0). Na to wejście daję 0 V. Z racji, że ten multiplekser ma tylko wejście zanegowane, na wyjściu powinna być 1 logiczna, czyli 5 V. A jest 3,4 V. Jest to dla mnie na tyle istotne, ponieważ w dalszej części mojego projektu są układy CMOS, które stan wysoki mają od 3,5 V, więc byłyby niemałe problemy.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i przemyślenia.
Mam mały problem z multiplekserem 74150. Problem wygląda tak, że w stanie wysokim na wyjściu jest 3,4 V, a nie 5 V. Dokładniej: układ zasilam 5 V, na wszystkie wejścia adresowe podaję 0 V (czyli bierze pod uwagę wejście 0). Na to wejście daję 0 V. Z racji, że ten multiplekser ma tylko wejście zanegowane, na wyjściu powinna być 1 logiczna, czyli 5 V. A jest 3,4 V. Jest to dla mnie na tyle istotne, ponieważ w dalszej części mojego projektu są układy CMOS, które stan wysoki mają od 3,5 V, więc byłyby niemałe problemy.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i przemyślenia.