Witam, mam problem z centralą FAAC E045S. Przez ponad 2 lata działała bez problemu, obecnie pojawił się problem przy załączeniu za pomocą pilota – nie reaguje. Na wyświetlaczu pojawia się symbol 07... LED (bus mon) obok wtyczki do fotokomórek mruga na zielono, kontrolka LED bus obok pali na czerwono. Na fotokomórkach tylko jedna dioda świeci. Zmierzyłem napięcie na wtyczce fotokomórek – jest 16 V, czy to normalne? Brama przy załączeniu przyciskiem dzwonkowym nie reaguje, za pomocą przycisków N1, N2 idzie sterować bramą, na symbolu bu wyświetla ( _-). Diody niebieskie 5, 24 świecą, na wtyczkach zasilanie 24 V jest ok.
Pytanie: czy zasilanie fotokomórek 16 V jest ok i w czym problem?
Pytanie 2: czy przy rozłączeniu wtyczki czujek przeprowadzi konfigurację na symbolu bu tak jak wgrywanie fotokomórek, aby centrala działała bez czujek?
AI: Czy przed pojawieniem się problemu były prowadzone jakieś prace serwisowe, zmiany w instalacji lub wystąpiły nietypowe warunki pogodowe (np. burza, zalanie)?
Nie.
AI: Czy fotokomórki były sprawdzane pod kątem czystości, prawidłowego ustawienia lub ewentualnych uszkodzeń mechanicznych (np. pęknięcia, zalanie)?
Fotokomórki sprawdzone, tylko nie pokoi dochodzące napięcie 16 V.
Dodano po 2 [minuty]:
>>21588364
Witam, proszę o informację, jakie powinno być napięcie na wtyczce 2EASY (J10) do fotokomórek centrali E045S.
Pytanie: czy zasilanie fotokomórek 16 V jest ok i w czym problem?
Pytanie 2: czy przy rozłączeniu wtyczki czujek przeprowadzi konfigurację na symbolu bu tak jak wgrywanie fotokomórek, aby centrala działała bez czujek?
AI: Czy przed pojawieniem się problemu były prowadzone jakieś prace serwisowe, zmiany w instalacji lub wystąpiły nietypowe warunki pogodowe (np. burza, zalanie)?
Nie.
AI: Czy fotokomórki były sprawdzane pod kątem czystości, prawidłowego ustawienia lub ewentualnych uszkodzeń mechanicznych (np. pęknięcia, zalanie)?
Fotokomórki sprawdzone, tylko nie pokoi dochodzące napięcie 16 V.
Dodano po 2 [minuty]:
>>21588364
Witam, proszę o informację, jakie powinno być napięcie na wtyczce 2EASY (J10) do fotokomórek centrali E045S.