Jak wykonac zabudowę wanny? Sprawa wygląda nastepująco. W mieszkaniu starszej osoby o niewielkich dochodach trzeba wymienic wannę 150x70 i zainstalowac nową. Dostepne sa opcje:
1. Kupno akrylowej z panelami. Najprostszy montaż, jednak panele troche kosztuja, poza tym opinie na temat wanien w marketach budowlanych nie sa zachęcajace. Ponadto isniejąca obecnie wanna została dawno obudowana boazerią drewniana, która nieco zgniła. jednak byłyddrzwi pozwalające na wykorzystanie powierzchni pod wanną, jako swego rodzaju szafki. Oczywiście mozna zamontowac tzw. drzwi rewizyjne w panelach, ale wtedy straci się gwarancję na panele.
2. Kupno samej wanny i zabudowa za pomoca bloczków z gazobetonu, a następnie przyklejenie płytek winylowych.
3. Kupno wanny i zabudowa za pomoca płyt g/k (na katownikach i przyklejenie płytek)
4. Kupno wanny i zabudowa za pomoca boazerii pokrytej lakierem wodoodpornym. Ale to kupa roboty.
Co byście doradzili?
1. Kupno akrylowej z panelami. Najprostszy montaż, jednak panele troche kosztuja, poza tym opinie na temat wanien w marketach budowlanych nie sa zachęcajace. Ponadto isniejąca obecnie wanna została dawno obudowana boazerią drewniana, która nieco zgniła. jednak byłyddrzwi pozwalające na wykorzystanie powierzchni pod wanną, jako swego rodzaju szafki. Oczywiście mozna zamontowac tzw. drzwi rewizyjne w panelach, ale wtedy straci się gwarancję na panele.
2. Kupno samej wanny i zabudowa za pomoca bloczków z gazobetonu, a następnie przyklejenie płytek winylowych.
3. Kupno wanny i zabudowa za pomoca płyt g/k (na katownikach i przyklejenie płytek)
4. Kupno wanny i zabudowa za pomoca boazerii pokrytej lakierem wodoodpornym. Ale to kupa roboty.
Co byście doradzili?