Witam wszystkich, mam problem z Focusem MK2 2.0 TDCi, mianowicie zapaliła mi się kontrolka od ESP i auto weszło w tryb awaryjny. Na kompie wyszedł błąd P0238, dotyczy on czujnika doładowania ciśnienia. Czujnik jest dobry, ale sprawdziłem wiązkę od czujnika i są trzy kabelki, powinno być plus, sygnał, minus, u mnie zamiast minusa jest 7 V. Może ktoś miał taki przypadek i pomoże.
AI: Czy ostatnio były robione jakieś naprawy, modyfikacje albo ingerencje w instalację elektryczną w okolicy silnika lub czujnika doładowania?
Nie
AI: Sprawdzałeś może masę w innych punktach instalacji albo czy inne czujniki/sensory działają poprawnie?
Tak, wszystko działa poprawnie
AI: Czy ostatnio były robione jakieś naprawy, modyfikacje albo ingerencje w instalację elektryczną w okolicy silnika lub czujnika doładowania?
Nie
AI: Sprawdzałeś może masę w innych punktach instalacji albo czy inne czujniki/sensory działają poprawnie?
Tak, wszystko działa poprawnie