logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Simson zapłon platynkowy V12, Elba V12 – niskie ładowanie tylko 6,7V

Jagin 22 Sie 2025 13:24 234 8
REKLAMA
  • #1 21641470
    Jagin
    Poziom 2  
    Posty: 13
    Witam, mam w Simsonie SR50 zapłon V12 platynkowy, Elbę V12 i mam ładowanie tylko 6–7 V. Co jest nie tak?
  • REKLAMA
  • #2 21641578
    pablo251
    Poziom 13  
    Posty: 118
    Pomógł: 7
    Ocena: 25
    A może po kolei. SR 51 ma instalację 12 V, a SR 50 – 6 V. Wystarczy sprawdzić, jaki powinien być stojan, a jeśli jest do tego modelu, to uszkodzona być może jedna z cewek.
  • REKLAMA
  • #4 21641839
    pablo251
    Poziom 13  
    Posty: 118
    Pomógł: 7
    Ocena: 25
    Z przekonania wiem że jeśli jest zbyt małe ładownie to jest uszkodzony układ wytwarzania prądu a jeśli zbyt duże to uszkodzony regulator ładowania i tym torem trzeba szukać przyczyny. Poprzedni właściciel mógł wstawić tańszą wersję stojana aby sprzedać a teraz brak prądu .
    Jeśli wychodzi 10 _16 v to regulator ładowania
  • REKLAMA
  • #5 21641880
    Jagin
    Poziom 2  
    Posty: 13
    10/16 wychodzi mi z cewki ładującej akumulator. Prąd idzie na elbę i na kablach do akumulatora mam 6–7 V
  • #6 21641948
    pablo251
    Poziom 13  
    Posty: 118
    Pomógł: 7
    Ocena: 25
    Taka różnica 10-16 to trochę za dużo! Popraw połączenia i masę . Gdzieś gubi prąd! A potem regulator ładowania do podmiany jeśli nie potrafi dać 14 ,3'do 14 :7 v.Elba nic mi nie mówi. To jest nazwa podzespołu a nazwa podzespołu nie naprawi awarii
  • REKLAMA
  • #7 21641953
    Jagin
    Poziom 2  
    Posty: 13
    Daje mi 10/16. Jak dodaję gazu, ELBA to regulator napięcia i przerywacz kierunków.
  • Pomocny post
    #8 21641970
    pablo251
    Poziom 13  
    Posty: 118
    Pomógł: 7
    Ocena: 25
    Yo co napisałem wyżej!!

    Dodano po 1 [minuty]:

    Prościej się nie da.
  • #9 21642549
    Jagin
    Poziom 2  
    Posty: 13
    Sprawdziłem połączenia mas i stacyjki z elbą

Podsumowanie tematu

✨ W Simsonie z zapłonem platynkowym V12 i alternatorem Elba V12 występuje problem niskiego napięcia ładowania wynoszącego około 6,7 V. Przyczyną może być zużycie lub niewłaściwe ustawienie platyn, uszkodzenie lub niewłaściwe podłączenie alternatora Elba V12, a także problemy z regulatorem napięcia lub stanem akumulatora. Zaleca się sprawdzenie stanu i luzu platyn, poprawności połączeń elektrycznych, a także testowanie alternatora i regulatora napięcia. Warto również zweryfikować, czy instalacja elektryczna jest kompletna i nie ma przerw lub zwarć, które mogłyby obniżać napięcie ładowania. W przypadku uszkodzeń mechanicznych lub elektrycznych elementów zapłonu i ładowania konieczna jest ich wymiana lub regulacja zgodnie z dokumentacją techniczną Simsona i Elby V12.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA