logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

RFT OG2-6/52 oscyloskop 1952 – brak lampy 9-pin, jaka to lampa ?

TELERADIOMECHANIKA 24 Sie 2025 20:21 219 4
REKLAMA
  • #1 21643473
    TELERADIOMECHANIKA

    Poziom 30  
    Posty: 1854
    Pomógł: 152
    Ocena: 204
    Mam zdobyczny oscyloskop firmy RFT prod NRD z roku 1952. Model OG2-6/52. Gdy zdjąłem obudowę nawet w celu oczyszczenia z brudu stwierdziłem brak jednej lampy. Koło niej wisi przewód z opaską metalową coś w rodzaju kapturka tak jak mniej więcej dla lampy PL500 w tv czarno białych. Załączam zdjęcie. Może ktoś posiada jakąś dokumentację techniczną może nie schemat ale opis, gdzie jest wykaz lamp. Ta lampa wg mojej wstępnej wiedzy pracuje chyba na katodzie lampy oscyloskopowej. W razie czego proszę podać symbol tej lampy. Podstawka typowa 9 pin tak jak np dla ECC83.
    Załączniki:
    • RFT OG2-6/52 oscyloskop 1952 – brak lampy 9-pin, jaka to lampa ? og2 6 52 brak lampy.jpg (3.77 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    Konto firmowe:
    TELERADIOMECHANIKA SERWIS ELEKTRONIKI
    Szwejka, Lublin, 20-713
  • REKLAMA
  • #2 21643520
    zdzisiek1979
    Poziom 39  
    Posty: 5427
    Pomógł: 559
    Ocena: 1249
    Pewnie brakuje lampy diody prostowniczej wn ale jaka to ci nie powiem nie ma w radiomuzeum spisu lamp w nim .



    Spróbuj z DY86
  • REKLAMA
  • #3 21643592
    TELERADIOMECHANIKA

    Poziom 30  
    Posty: 1854
    Pomógł: 152
    Ocena: 204
    @zdzisiek1979 też tak przez chwilę o tym myślałem., mimo wszystko nadal szukam i proszę o szukanie.
    Konto firmowe:
    TELERADIOMECHANIKA SERWIS ELEKTRONIKI
    Szwejka, Lublin, 20-713
  • REKLAMA
  • #4 21643614
    zdzisiek1979
    Poziom 39  
    Posty: 5427
    Pomógł: 559
    Ocena: 1249
    Wiesz tam cudów pewnie nie będzie zobacz jak jest z pinami gdzie idzie napięcie na katodę gdzie żarzenie i porównaj z tą DY i może zaryzykuj.
    To RFT a RFT produkował lampy i pewnie użył swego produktu.

    Tak szukałem oscyloskopów lampowych RFT i przeglądałem schematy i może EY86 bo występuje w układzie WN.


    Trzeba rozpracować piny w podstawce.

    Lubie sprzęt vintage czy kolega mógł by zrobić mu sesję zdjęciową i opublikować ?
  • #5 21643638
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Posty: 21891
    Pomógł: 2032
    Ocena: 5157
    Poziom ,,Mini 1", tyle że dwukanałowy. Czysto hobbystyczna sprawa. Lampa prawdopodobnie EY 86, jeżeli żarzona wraz z katoda kinola. Sprawdź napięcie żarzenia, tylko wyjątkowo ostrożnie. Jeżeli zaś żarzenie jest wspólne z innymi lampami, to będzie EY 81.
REKLAMA