logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Urządzenia telemechaniki i protokoły (Modbus, Sunspec) wymagane przez PGE i Tauron dla PV

pawel1126 29 Sie 2025 11:03 291 2
REKLAMA
  • #1 21647657
    pawel1126
    Poziom 2  
    Posty: 24
    Witam. Czy możecie mi powiedzieć, jakie urządzenia do telemechaniki używa energetyka (jakie modele) przy podłączeniu instalacji fotowoltaicznych takich jak PGE czy Tauron? Pisałem do nich wielokrotnie, ale bez odzewu. Jakie protokoły powinny obsługiwać, żeby je podłączyć? Modbus, SunSpec czy inny?
    AI: Jaka jest moc oraz rodzaj Twojej instalacji fotowoltaicznej (np. mikroinstalacja do 50 kW, większa instalacja, farma PV)?
    20 kW
    AI: Do którego oddziału PGE lub Tauron (ew. jaka lokalizacja) planujesz podłączenie instalacji?
    Przyszłościowo jedna instalacja PGE, a druga Tauron
  • REKLAMA
  • #2 21647961
    tomaszlonski
    Poziom 38  
    Posty: 3361
    Pomógł: 341
    Ocena: 887
    Praktycznie to powinny być zgodne że standardem Sunspec że względu na możliwość zarządzania elementami instalacji zdalnie.

    Tak normalnie to narazie masło maślane z określeniem tych protokołów transmisji.
  • #3 21652963
    pawel1126
    Poziom 2  
    Posty: 24
    A nie wiecie może, jakiej firmy sterowniki i modele montują w swoich szafach telemechaniki do obsługi fotowoltaiki?
REKLAMA