Mam piec Immergas EOLO Star 24 3E.
Chciałbym go w końcu wyczyścić, od kilku lat podchodziłem kilka razy do tematu ale nie chce zejść zewnętrzna uszczelniająca pokrywa komory.
Odkręcam 4 śrubki dookoła + jedna centralnie i nie idzie ruszyć, podważanie wygina blaszkę tylko, a szarpanie powoduje lejącą się wodę z połączeń bo od ściany cały piec zaczyna odchodzić.
W parts katalogu widzę jest uszczelka piankowa, to ona tak trzyma jak diabeł sołtysa? Piec ma już 12 lat pracy i wypadało by wyczyścić (coraz dłużej czekam na ciepłą wodę w kranie), a ruszyć nie idzie osłony.
Czy może coś jest, jakiś myk żeby to puściło?
Pozdrawiam.
Chciałbym go w końcu wyczyścić, od kilku lat podchodziłem kilka razy do tematu ale nie chce zejść zewnętrzna uszczelniająca pokrywa komory.
Odkręcam 4 śrubki dookoła + jedna centralnie i nie idzie ruszyć, podważanie wygina blaszkę tylko, a szarpanie powoduje lejącą się wodę z połączeń bo od ściany cały piec zaczyna odchodzić.
W parts katalogu widzę jest uszczelka piankowa, to ona tak trzyma jak diabeł sołtysa? Piec ma już 12 lat pracy i wypadało by wyczyścić (coraz dłużej czekam na ciepłą wodę w kranie), a ruszyć nie idzie osłony.
Czy może coś jest, jakiś myk żeby to puściło?
Pozdrawiam.