logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Immergas EOLO Star 24 – jak zdjąć pokrywę komory (trzyma jak przyklejona)?

Henry(k) 31 Sie 2025 20:00 363 5
REKLAMA
  • #1 21649800
    Henry(k)
    Poziom 30  
    Posty: 2537
    Pomógł: 98
    Ocena: 136
    Mam piec Immergas EOLO Star 24 3E.
    Chciałbym go w końcu wyczyścić, od kilku lat podchodziłem kilka razy do tematu ale nie chce zejść zewnętrzna uszczelniająca pokrywa komory.
    Odkręcam 4 śrubki dookoła + jedna centralnie i nie idzie ruszyć, podważanie wygina blaszkę tylko, a szarpanie powoduje lejącą się wodę z połączeń bo od ściany cały piec zaczyna odchodzić.
    W parts katalogu widzę jest uszczelka piankowa, to ona tak trzyma jak diabeł sołtysa? Piec ma już 12 lat pracy i wypadało by wyczyścić (coraz dłużej czekam na ciepłą wodę w kranie), a ruszyć nie idzie osłony.

    Czy może coś jest, jakiś myk żeby to puściło?

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 21649869
    balonika3
    Poziom 43  
    Posty: 10996
    Pomógł: 1316
    Ocena: 3691
    Po tylu latach pewnie się skleiło na amen. Może spróbować czymś (opalarką?) podgrzać?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 21650091
    W0jtek92
    Poziom 39  
    Posty: 3852
    Pomógł: 469
    Ocena: 1255
    Witam. Środkowa śruba napina jedynie obudowę komory by ta nie wchodziła w rezonans podczas pracy, już kilka razy na forum to opisywałem, piankowa uszczelka się zwulkanizowała, trzeba bawić się w podważanie i odrywanie po rogach na siłę. Innej metody nie ma. Oczywiście po ściągnięciu obudowy uszczelka komory do wymiany bo inaczej kocioł będzie pobierał lewe powietrze do spalania a to skutkuje świszczeniem podczas pracy na dużej mocy.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 21650093
    shadowwolf87
    Poziom 11  
    Posty: 42
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    Miałem to samo, masakra z tą uszczelką. Trzeba ją po prostu zerwać i założyć nową.
  • REKLAMA
  • #5 21650153
    Henry(k)
    Poziom 30  
    Posty: 2537
    Pomógł: 98
    Ocena: 136
    Ok, To będę walczył.

    Nowa uszczelka - próbowałem szukać po numerze katalogowym 1.013154 ale nie znalazłem ofert w sklepach. Jest coś na przykład w stylu 1P1503.0015/10 (35ShA EPDM 3x15) czy 1P1703.0015/10 - jednostronnie klejona ma być? NA logikę dwustronnie to nie zerwę przy kolejnym czyszczeniu.

    Tak samo zestaw uszczelek chciałem kupić 3.021695 (będę potrzebował do wymiennika) i nie ma po numerze katalogowym. Jest do kupienia zestaw z klipsami - ale czy koniecznie kupować klipsy?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  • #6 21650560
    W0jtek92
    Poziom 39  
    Posty: 3852
    Pomógł: 469
    Ocena: 1255
    Witam. Oringi to dopasujesz w sklepie z hydrauliką, uszczelka raczej dedykowana musi być. O grubość tu chodzi (nie może być zbyt ciasno ) i klej ma jednostronny, uszczelkę taką kupisz u serwisanta immergas.
    Pozdrawiam.
REKLAMA