Cześć forumowicze,
Otóż zastałem w łazience zbyt krótką pętle ogrzewania podłogowego.Według projektu 42m a zastane 23m-tak wyszło ponieważ została ominięta strefa pod wanną i pod (docelowymi) szafeczkami.
Dopiero teraz dostałem zdjęcia-zakup od dewelopera.
W programie liczyłem zapotrzebowanie przy -15°C i wyszło około 400W (w projekcie 500W) a podłogówka da maks 200-250W (około 2.5m2 rozstaw co 10cm) łazienka 5m2.
Deweloper mówi,że w każdym bliźniaku tak robili i było ok tyle,że ja za rok/dwa będę myślał o pompie,więc wole mieć zapas a nie braki,więc doszliśmy do porozumienia by nie rozkuwać/frezować posadzki by "sztukować" podłogowķę a pomyśleć o dołożeniu grzejnika.
I teraz tak.
Grzejnik mogę dobrać na temperaturę zasilenia 40°C i powrotu 35°C,który da mi około 180-200W,będzie dość wysoki/wąski ozdobny z funkcją wieszaka 😅
Mam w sumie jedno pytanie.
Chcę podłączyć grzejnik bezpośrednio z rozdzielacza podłogówki z rotametrem i zrobić podłączenie bez żadnych zaworów termostatycznych.
Czy orientuje się ktoś jaki przepływ powinien być ustawiony na rotametrze by grzejnik spełniał swoją funkcję?
Jego pojemność wynosi około 10l a długość od rozdzielacza jakieś 12m
Otóż zastałem w łazience zbyt krótką pętle ogrzewania podłogowego.Według projektu 42m a zastane 23m-tak wyszło ponieważ została ominięta strefa pod wanną i pod (docelowymi) szafeczkami.
Dopiero teraz dostałem zdjęcia-zakup od dewelopera.
W programie liczyłem zapotrzebowanie przy -15°C i wyszło około 400W (w projekcie 500W) a podłogówka da maks 200-250W (około 2.5m2 rozstaw co 10cm) łazienka 5m2.
Deweloper mówi,że w każdym bliźniaku tak robili i było ok tyle,że ja za rok/dwa będę myślał o pompie,więc wole mieć zapas a nie braki,więc doszliśmy do porozumienia by nie rozkuwać/frezować posadzki by "sztukować" podłogowķę a pomyśleć o dołożeniu grzejnika.
I teraz tak.
Grzejnik mogę dobrać na temperaturę zasilenia 40°C i powrotu 35°C,który da mi około 180-200W,będzie dość wysoki/wąski ozdobny z funkcją wieszaka 😅
Mam w sumie jedno pytanie.
Chcę podłączyć grzejnik bezpośrednio z rozdzielacza podłogówki z rotametrem i zrobić podłączenie bez żadnych zaworów termostatycznych.
Czy orientuje się ktoś jaki przepływ powinien być ustawiony na rotametrze by grzejnik spełniał swoją funkcję?
Jego pojemność wynosi około 10l a długość od rozdzielacza jakieś 12m