logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak naprawić nagrywarkę LiteOn 811s po nieudanej aktualizacji firmware?

SmasherboyPM 19 Gru 2005 23:18 1208 4
REKLAMA
  • #1 2099373
    SmasherboyPM
    Poziom 11  
    Posty: 40
    Witam!
    Przegladałem forum ale nie znalazłem postu na temat jak naprawić nagrywarke liteon 811s po nie udanym zmianie firmware. Jest powiedzane tylko przy pomocy jakich programów itp. Ale co jeśli wykonuje sie krok po kroku to co jest opisane i nie działa. Objawy sa nastepujace: nagrywarka jest widzana w BIOS'ie, w windzie. Widzi ja nero i opisuje parametry nagrywarki. Problem wystapił przy zamnie firmware DR8HS0P na DR8HS0R. To nowsze firmware zostało sciagniete ze strony producenta. Po automatycznym załadowniu firmware nagrywrka zdechła. Jest widziana przez system i bios. Szuflada sie otwiera. Miga pomaranczowa lampka. Po długich poszukiwaniach znalazłem programy i bin'arki ze starszymi wersjami firmware ze strony http://digi.rpc1.org/mtkflash.htm. Wszystko jest tam opisane ale nic nie działa. Sytem operacyjny jak posiadam to Win XP SP2, programy MTKFlashWin, MTKFlash, LtnFlash itp. Ten ostatni nawet komunikuje sie z nagrywarka i flashuje ją, ale problem nadla pozostaje. Pomóżcie, może macie jakieś przerobione binarki które chodzą na tej nagrywarce. A na koniec dodajac i może to jakaś refleksja... nie ufajcie producentom... oni sami nie wiedza co umieszczaja na swoich stronach. Prosze o pomoc. ;( . Jesli ktoś chce to moge mu przeslac te binarki co probowałem i programy co mam do flashowania: smasherboy(_at_)wp.pl
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2099404
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38723
    Pomógł: 3167
    Ocena: 6479
    Po prostu wgraj jakiś flash spatchowany do cross-flash'a.

    http://codeguys.rpc1.org/index.html
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 2104956
    SmasherboyPM
    Poziom 11  
    Posty: 40
    Dziekuje wszytkim. Jednak tylko jedna rzecz pomogła. www.codeguys.rpc1.org... na tej stronie jest program przy pomocy którego zmodyfikowłaem w prosty sposób firmowy bios. Polegało to a tym ze ochaczyłem jedna opcje dotyczaca własnie mojego problemu czyli zdechłej nagrywarki. (mrugająca pomaranczowa lampka). Zadziałało i jetem ponownie szczesliwym posiadaczem nagrywarki dvd. Niech żyje emul i torrenty. hehehe ;)
REKLAMA