Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polsat cyfrowy - wyjście antenowe

20 Gru 2005 23:11 7376 5
  • Poziom 21  
    mam problem z ustawieniem dekodera polsatu

otóż teraz jest podłączony przez złącze euro i aby ogladać tel musze włączyć AV
    chce ustawić tak aby sterować dekoderem z poziomu telewizora ale jest problem
    polega ona na tym ze mam wizję jakości dosyć paskudnej ale foni nie ma wcale

pytanie:
    czy kabelkiem antenowym da się przesłac sygnał aby jakosć była ok ?
    i jakie parametry trzeba ustawić aby wszystko bylo jak sie nalezy
    w ustawieniach są jakies pola do wypełnienia ale nie wiem co tam wpisac

podpowiedzcie co i jak trza zrobic

i jeszcze jedna sprawa
    ten temat sie już przewijal ale zapytam przy okazji
    jak przesłac sygnał do innego telewizorka w innym pokoju i jak nim sterowac ?
    kolega mówił że mozna kupic cos takiego jak zdalne sterowanie dekoderem
    to działa tak że w 2 pokoju jest pilot i nadajnik a przy dekoderze odbiornik i wówczas mozna przełaczać kanały .......

czy to prawda ?
    jest takie urządzenie ?
    jesli tak to jak to się nazywa i gdzie je kupić ?

dzięki z góry za pomoc

aha dekoder polsatu to samsung
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    jak podłączysz tuner do tv przez EURO zawsze będziesz miał lepszy obraz niż przez wajście antenowe , jeśli obraz jest słabej jakości przez euro to zmień kabel ew. sprawdżtv lub tuner.Możesz wysłac sobie sygnał wyjściem antenowym do innego telewizora i wyszukujesz go wtedy jako program tak jak TVP1 TVP2 itd. mozesz podłączyc przedłużacz do pilota i wtedy z innego pokoju mozesz przełączać progarmy.

http://www.dipol.com.pl/sklep/r94115.php?sid=d19194bb425045e
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Moim zdaniem problem tkwi w ustawieniu czestotliwości wyjściowej sygnału z tunera . Prawdopodobnie nakłada się z jakimś programem tv z anteny dołaczonej do wejścia tunera czego efektem może być brak głosu , koloru bądż inne pogorszenie transmisji.
  • Poziom 39  
    Numerek12. Przychodzi mi do głowy twoja wypowiedź w sprawie instalacji gazowej w samochodzie. "Co to znaczy, że coś nie działa skoro umówiłeś się na działanie". Może skieruj sprawę do sądu. A w kwestii dekodera to cos przekombunowujesz albo niezbyt przekonywająco pytasz. W zasadzie nie znam możliwości sterowania dekoderem SAT przez telewizor. To raczej odwrotnie możesz sterować odbiornikiem telewizyjnym (a dokładniej obrazem) przy pomocy dekodera SAT. Przekazywanie sygnału przez złącze SCART jest najlepszą formą zapewniena jakości. Dla przypadku przekazywania sygnału przez wejście antenowe to albo masz marnie dostrojony odbiornik telewizyjny do częstotliwości tunera albo faktycznie przenoszone pasmo pokrywa się częstotliwością pobliskiego nadajnika. Rozumiem, że przez złącze SCART uzyskujesz poprawny obraz.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    :arrow: mczapski
    Zapewne chodziło o coś takiegoi http://www.satnet.com.pl/lista.php?kat=62&l=1&w=1 tzn , że jest taka możliwość jeżeli chodzi o sterowanie urządzeniem z innego pomieszczenia poprzez Bezprzewodowy przedłużacz pilotów VT4 bo tak się takie coś nazywa.
    :arrow: numerek12
    Twój problem sprowadza się do złego ustawienia częstotliwości wyjściowej z tunera . musisz wejść w ustawienia i zmienić numerek kanału transmisji na UHF na najbardziej oddalony od tych z których odbierasz programy z anteny stacjonarnej (zapewne ) lub tv kablowej (one raczej nadają programy na innym zakresie ) ja miałem kiedyś samsunga i ustawiłem sobie ch 62 ( nie było na nim żadnych zakłóceń)
    Jeśli chodzi o sterowanie pilotem z innego pomieszczenia niż to w którym znajduje się dane użądzenie ( tuner w twoim przypadku ) to link podałem wyżej, ale masz tu jeszcze raz http://www.satnet.com.pl/opis.php?id=84&l=1&w=1
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt !!!!!!!!
  • Poziom 21  
    witam po przerwie świątecznej i soory za brak odpowiedzi

dzięki serdeczne za naprowadzenie na trop
    @JACHO dzięki za szczególy w/g opisu sobie poradziłem
    teraz tylko musze sobie sprawić taki sprzęt do sterowania z innego pokoju i bedzie ameryka :)

@mczapski twój sarkazm uważam że jest nie na miejscu
    to że mam problem z przesyłaniem sygnału nie znaczy że sprzet jest wadliwy ale to że na tym się kompletnie nie znam
    gdyby dekoder montowal jakis fachowiec to wierz mi wyegzekwowalbym poprawne ustawienie
    niestety dekodery podłącza się samemu a to znaczy że laicy tacy jak ja maja problem
    stąd to pytanie na elce

polecam przeczytanie mojego ostatniego postu dot instalacji gazowej -mam nadzieję że twoje zacietrzewienie minie
    nie będę tu polemizowal na ten temat

temat pt polsat cyfrowy - wyjście antenowe uważam za zamkniety dzieki pomycy piszących
    dziękuje