Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w instalacji Cyfrowego Polsatu

maciek-s7 24 Lut 2007 14:06 1731 24
  • #1 24 Lut 2007 14:06
    maciek-s7
    Poziom 9  

Wczoraj zakupiłem (raczej rodzice :wink: ) pakiet familijny w CP. Wzięliśmy tylko dekoder, bo antenę mieliśmy od cyfry (około 45x70cm) i do tego konwerter twin, bo niedługo dokupujemy pakiet mini do drugiego TV. no i zaczynają sie problemy :wink: :
    sygnał jest ok 70% paska, jakość jest beznadziejna, obraz zjeżdża, zniekształca się, robi się czarnobiały itp. ogólnie do niczego
    stwierdziłem że to wina anteny,więc zamówiłem już z allegro 85x90cm, do tego jeszcze dla pewności wzmacniacz sygnały inline. będą dopiero we wtorek.
    w menu dekodera nic nie przestawiłem, bo nie wiem czy coś trzeba.
    czy antena 85 i wzmacniacz wystarczą, żeby obraz był idealny, czy trzeba cos przestawić jeszcze w dekoderze?
    aha, dekoder to jest Samsung DSB-S305G
    pomożecie??

mieszkam w lublinie, czyli wschód

0 24
  • #2 24 Lut 2007 14:11
    rufuse
    Poziom 15  

A co z konwerterem zostawiles ten sam?? Ja stawiam ze jest to wina konwertera jak juz cos.

0
  • #3 24 Lut 2007 14:22
    maciek-s7
    Poziom 9  

konwerter jest nowy, wczoraj kupiony twin

0
  • #4 24 Lut 2007 15:52
    michcio
    Specjalista elektryk

Przy sygnale cyfrowym nawet przy 50 % paska powinna być idealna jakość obrazu.

Wzmacniacz w technice satelitarnej stosuje się co najwyżej przy wzmocnieniu sygnału stłumionego na elementach rozbudowanej instalacji satelitarnej, raczej nic nie da w twoim przypadku.

Być może problem tkwi w kiepskiej jakości połączenie TUNER-TELEWIZOR, np. uszkodzony kabel EURO-EURO. W jaki sposób masz podłączony dekoder do telewizora?

Oczywiście na antenie 90 cm nawet przy złych warunkach atmosferycznych (śnieżyca, ogromne zachmurzenie) będziesz miał odbiór (może nie być w ogóle obrazu przy standardowej czaszy lub będzie szatkował).

0
  • #5 24 Lut 2007 15:54
    maciek-s7
    Poziom 9  

telewizor mam podłączony kablem euro, jest sprawny na pewno, bo wcześniej było nim dvd podłączone.
    teraz jeszcze się zastanawiam, czy ta folia srebrna w kablu ma jakieś znaczenie, bo ja ja oderwałem przy zakładaniu wtyczki

0
  • #6 24 Lut 2007 15:56
    michcio
    Specjalista elektryk

Srebrna folia? W którym miejscu ona była?

0
  • #7 24 Lut 2007 15:57
    maciek-s7
    Poziom 9  

jak się zdejmuje zewnętrzną osłonke z kabla koncentrycznego to są kabelki oplecione dookoła a pod nimi folia taka

0
  • #8 24 Lut 2007 16:04
    michcio
    Specjalista elektryk

Folia pod oplotem kabla koncentrycznego pełni funkcję ekranu, ale to raczej nie od tego!
    Chodzi ci o kabel łączący tuner z anteną? Tu bym raczej nie szukał usterki. Skoro masz sygnał czy jakiś obraz, to znaczy, że ten kabel jest OK.

W opcjach tunera powinna być możliwość przestawienia trybu wysyłania obrazu przez złącze SCART (Euro), sprawdź jak jest przestawione. Być może są tam opcje RGB, CVBS itd.

0
  • #9 24 Lut 2007 16:07
    maciek-s7
    Poziom 9  

jest kompozyt, kompozyt+RGB i kompozyt+ YUV
    na wszystkich to samo :(
    jak zmienię z PAL na SECAM to też to samo

0
  • #10 24 Lut 2007 16:10
    michcio
    Specjalista elektryk

A jaki masz telewizor? Ile ma lat? Jeśli obsługuje na złączu EURO tryb RGB, to ustaw kompozyt + RGB i tak zostaw. Może masz uszkodzony tuner?

Spróbuj sprawdzić dekoder u kogoś, kto ma antenę satelitarną.

0
  • #11 24 Lut 2007 16:12
    maciek-s7
    Poziom 9  

telewizor za nowy nie jest, jakiś funai ok 12-13 lat na oko :D dvd ładnie śmiga na nim tunera to raczej dzisiaj nie sprawdze, ale jeszcze powiedz mi jak trzeba tą folię zrobić przy wtyku F, może troszkę to da

0
  • #12 24 Lut 2007 16:29
    michcio
    Specjalista elektryk

Ja zarabiam F-ki w ten sposób:

1. Na obciętym równo kablu ściągam 1,2 cm wierzchniej izolacji.
    2. Z odsłoniętej części kabla ściągam 0,6 cm izolacji środkowej żyły, razem z oplotem i folią.
    3. Pozostały oplot odwijam do tyłu.
    4. Wkręcam kabel do F-ki do momentu, aż środkowa izolacja z folią dojdą do tej małej dziurki w złączce F.
    4. Przykręcam złączkę do tunera.

Rysunek schematyczny:

Pomoc w instalacji Cyfrowego Polsatu

0
  • #13 24 Lut 2007 16:32
    maciek-s7
    Poziom 9  

no ja zrobiłem tak samo, a teraz zrobiłem tak, że zostawiłem folie, ale jest tak samo

0
  • #14 24 Lut 2007 16:41
    michcio
    Specjalista elektryk

Więcej na razie ci nie pomogę, wygląda to na jakąś wadę tunera albo coś takiego. Jeśli dekoder i telewizor posiada wejście chinch (takie małe wtyczki) to spróbuj tak podłączyć ten sprzęt.

Jeśli zadziała, to coś z wyjściem EURO, ale ostrzegam - połączenie przez chinche zapewnia obraz znacznie gorszej jakości niż SCART.

0
  • #15 24 Lut 2007 16:46
    maciek-s7
    Poziom 9  

tuner nie ma wyjścia chinch, jest tylko euro.

0
  • #16 24 Lut 2007 16:57
    krzychupar
    Poziom 40  

Jaka jest jakość grafiki na telewizorze przy załączonym menu tunera ?.

0
  • #17 24 Lut 2007 17:02
    maciek-s7
    Poziom 9  

menu jest ok, ładnie wygląda
    i jeszcze coś zauwazyłem, jak włączę menu, to obraz się jakby "uspokajał" nie zjeżdża w dół

0
  • #18 24 Lut 2007 19:36
    liteon93
    Poziom 11  

stawialbym na zle ustawienie paraboli. sygnal 70% nie znaczy ze jest ok.
    nie wiem czy we wszystkich tunerach jest jeszcze pasek z jakoscia sygnalu ( u mnie to jest) i wtedy widzisz co jest.Spruboj ruszyc parabole w pionie .

0
  • #19 24 Lut 2007 19:48
    maciek-s7
    Poziom 9  

w pionie jest najlepiej jak się da, paska jakości nie ma :(

0
  • #20 24 Lut 2007 22:10
    tomarex
    Poziom 24  

Witam.
    wg mnie to tylko wina połączenia: tuner SAT > TV.
    Poziomy sygnałów o złej wartości, kabel kiepski, uszkodzenie kabla (zwarcie, przerwa - rozbierz wtyczki Euro). I oczywiście ustawienia sygnałów wejściowych w TV jeśli są.

0
  • #21 24 Lut 2007 23:18
    pajo21
    Poziom 35  

Nie jest to wina anteny,przypadkiem nie montuj wzmacniacza sat bo możesz uszkodzic tuner.
    Wina tkwi w samym tunerze lub podłączeniach(kablach).
    Radziłbym też sprawdzić tuner na innym telewizorze na przykład podłączyć go u sasiada.

0
  • #22 25 Lut 2007 08:57
    maciek-s7
    Poziom 9  

właśnie podłączyłem tuner do kompa przez kartę telewizyjną. obraz nie skacze itp. czyli skakanie to wina TV :( ale jest pikseloza, czyli za mała antena

0
  • #23 25 Lut 2007 12:58
    pajo21
    Poziom 35  

Jeżeli występuje pikseloza to oczywiście jest za mała antena.Do n-ki antena po c+ jest niewystarczająca ale przy precyzyjnym ustawieniu i krótkim przewodzie tylko przy złej pogodzie jest pikseloza.

0
  • #24 25 Lut 2007 14:09
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam co do skakania , zrywania i obrazu czarno-białego jest to wina Twojego telewizora temat już był kilkakrotnie poruszany na forum TV wymień opór z 10k na 75om w sygnale wizyjnym do masy przy scart.
    Pozdrawiam GKVIDEO

0
  • #25 25 Lut 2007 17:34
    maciek-s7
    Poziom 9  

już skakanie nie aktualne, bo tego tv już nie mam, kupiony nowy i nie skacze :D

0