Dzień dobry.
Poszukuję pomocy w problemie uprawnień plików w Windows 11.
Mam dwa komputery. Komputer A (stary) Windows 11 i nowy B.
Przełożyłem dysk z A do B i skopiowałem Total Commanderem pliki usera. Wszystko poszło ładnie, zdjęcia weszły na nowy w Zdjęcia itd...
Potem przełożyłem dysk znów do starego komputera i go włączyłem. Pokazał się błąd systemu i restart. Po ponownym uruchomieniu Windows ruszył, ale nie mogłem nic uruchomić, bo wyskakiwał błąd uprawnień do plików.
Zrobiłem z konsoli CHKDSK i inne narzędzia, ale bez skutku. Zrobiłem Windows Repair z pozostawieniem plików. Windows się ładnie zainstalował (niestety nagle nie ma klucza produktu), ale teraz nie mogę uruchomić na starym komputerze ani filmów, ani zdjęć, bo cały czas wyrzuca brak uprawnień. Zmieniałem właściciela plików komendami w cmd, we właściwościach folderów, ale bezskutecznie. Do tego stopnia, że nawet Chrome nie chce zapisać danych logowania; przy każdym uruchomieniu pyta o logowanie na nowo.
Czy ktoś wie, jak skutecznie przypisać pliki na nowo, żeby były użyteczne?
Poszukuję pomocy w problemie uprawnień plików w Windows 11.
Mam dwa komputery. Komputer A (stary) Windows 11 i nowy B.
Przełożyłem dysk z A do B i skopiowałem Total Commanderem pliki usera. Wszystko poszło ładnie, zdjęcia weszły na nowy w Zdjęcia itd...
Potem przełożyłem dysk znów do starego komputera i go włączyłem. Pokazał się błąd systemu i restart. Po ponownym uruchomieniu Windows ruszył, ale nie mogłem nic uruchomić, bo wyskakiwał błąd uprawnień do plików.
Zrobiłem z konsoli CHKDSK i inne narzędzia, ale bez skutku. Zrobiłem Windows Repair z pozostawieniem plików. Windows się ładnie zainstalował (niestety nagle nie ma klucza produktu), ale teraz nie mogę uruchomić na starym komputerze ani filmów, ani zdjęć, bo cały czas wyrzuca brak uprawnień. Zmieniałem właściciela plików komendami w cmd, we właściwościach folderów, ale bezskutecznie. Do tego stopnia, że nawet Chrome nie chce zapisać danych logowania; przy każdym uruchomieniu pyta o logowanie na nowo.
Czy ktoś wie, jak skutecznie przypisać pliki na nowo, żeby były użyteczne?