Witam.
Mam ekran CarpPlay Carpuride 904.
https://carpuride.com/pl/collections/car-ster...ide-w904-best-car-audio-touch-screen-with-dvr
Z kamerą cofania.
https://carpuride.com/pl/collections/carpurid...ories/products/carpuride-rear-camera-for-w903
Kamera jest zasilana z ekranu (można w każdej chwili włączyć jej podgląd).
Ma dodatkowy kabelek do połączenia z żarówką wsteczną dla automatycznego uruchamiania podczas cofania.
I tu mam problem: obraz z kamery włącza się nie tylko przy wstecznym, ale też przy stopie i przy kierunkowskazach.
Sprawdziłem multimetrem i wychodzi, że pojawia się na kabelku od wstecznego niewielkie napięcie podczas wciskania stopu czy kierunkowskazów.
Około 0,8 V, a w piku dochodzi do 1,3 V i to wystarcza do odpalenia na ekranie wstecznego obrazu.
Czy można w jakiś sposób wytłumić (osłabić) sygnał z tego kabelka od kamery?
Żeby przykładowo obniżyć wykrywanie napięcia o powiedzmy 2 V?
AI: Czy możesz opisać dokładnie, jak masz podłączony ten kabelek sygnałowy od kamery do instalacji w samochodzie? Chodzi o to, czy jest podłączony bezpośrednio do żarówki wstecznego, czy przez jakieś dodatkowe elementy (np. przekaźnik, diodę, itp.).
Kabelek jest podłączony do instalacji bezpośrednio przy wtyczce od żarówek tylnej lampy.
AI: Jaki masz samochód (marka, model, rocznik) i czy instalacja świateł cofania to klasyczne żarówki, LED czy może jest to auto z instalacją CAN?
Samochód: Peugeot 206 2.0 HDi, rok 2002
Mam ekran CarpPlay Carpuride 904.
https://carpuride.com/pl/collections/car-ster...ide-w904-best-car-audio-touch-screen-with-dvr
Z kamerą cofania.
https://carpuride.com/pl/collections/carpurid...ories/products/carpuride-rear-camera-for-w903
Kamera jest zasilana z ekranu (można w każdej chwili włączyć jej podgląd).
Ma dodatkowy kabelek do połączenia z żarówką wsteczną dla automatycznego uruchamiania podczas cofania.
I tu mam problem: obraz z kamery włącza się nie tylko przy wstecznym, ale też przy stopie i przy kierunkowskazach.
Sprawdziłem multimetrem i wychodzi, że pojawia się na kabelku od wstecznego niewielkie napięcie podczas wciskania stopu czy kierunkowskazów.
Około 0,8 V, a w piku dochodzi do 1,3 V i to wystarcza do odpalenia na ekranie wstecznego obrazu.
Czy można w jakiś sposób wytłumić (osłabić) sygnał z tego kabelka od kamery?
Żeby przykładowo obniżyć wykrywanie napięcia o powiedzmy 2 V?
AI: Czy możesz opisać dokładnie, jak masz podłączony ten kabelek sygnałowy od kamery do instalacji w samochodzie? Chodzi o to, czy jest podłączony bezpośrednio do żarówki wstecznego, czy przez jakieś dodatkowe elementy (np. przekaźnik, diodę, itp.).
Kabelek jest podłączony do instalacji bezpośrednio przy wtyczce od żarówek tylnej lampy.
AI: Jaki masz samochód (marka, model, rocznik) i czy instalacja świateł cofania to klasyczne żarówki, LED czy może jest to auto z instalacją CAN?
Samochód: Peugeot 206 2.0 HDi, rok 2002