Mam problem z instalacją wodną w domku z własnym ujęciem wody .
Przez jakis czas hydrofor był odłączony i zapowietrzyła sie instalacja po odkręceniu kranu zaczeło strzelac i leciała czarna woda .
Starałem sie wygonić powietrze odkręcając wszystkie krany hydrofor normalnie pompuje woda w filtrze czysta . Jednak coś jakby się zatkało . Na drodze z hydroforu są dwie odnogi gdzie woda płynie normalnie pełnym strumieniem w tym jedna prowadząca na piętro . Dalej na drodze od hydroforu jest odnoga na kocioł CWU i dwa zlewozmywaki w kotłowni i kuchni i tu pojawia sie problem bo woda ledwo płynie i po chwili przestaje . Po odkręceniu tu kranów nie obraca się wodomierz a wskaźnilk ciśnienia na zbiorniku wyrównawczym spada do zera i woda przestaje płynąć . Po jakims czasie ciśnienie to rośnie do około 2 i znowu trochę wody poleci z kranu . Wygląda to jakby szła tylko zmagazynowana z rur bo wodomierz się nie obraca . Wtórnym moim zdaniem problemem jest brak gorącej wody bo do zbiornika kotła nie dociera pełnym strumieniem jak do tych kranów zlewozmywaków . Odkręcenie gorącej skutkuje prychaniem ciemną wodą , niby jest ciepła ale płynie przez chwile .
Co to mogło się stać przecież te pierwsze krany mają normalny przepływ .
Przez jakis czas hydrofor był odłączony i zapowietrzyła sie instalacja po odkręceniu kranu zaczeło strzelac i leciała czarna woda .
Starałem sie wygonić powietrze odkręcając wszystkie krany hydrofor normalnie pompuje woda w filtrze czysta . Jednak coś jakby się zatkało . Na drodze z hydroforu są dwie odnogi gdzie woda płynie normalnie pełnym strumieniem w tym jedna prowadząca na piętro . Dalej na drodze od hydroforu jest odnoga na kocioł CWU i dwa zlewozmywaki w kotłowni i kuchni i tu pojawia sie problem bo woda ledwo płynie i po chwili przestaje . Po odkręceniu tu kranów nie obraca się wodomierz a wskaźnilk ciśnienia na zbiorniku wyrównawczym spada do zera i woda przestaje płynąć . Po jakims czasie ciśnienie to rośnie do około 2 i znowu trochę wody poleci z kranu . Wygląda to jakby szła tylko zmagazynowana z rur bo wodomierz się nie obraca . Wtórnym moim zdaniem problemem jest brak gorącej wody bo do zbiornika kotła nie dociera pełnym strumieniem jak do tych kranów zlewozmywaków . Odkręcenie gorącej skutkuje prychaniem ciemną wodą , niby jest ciepła ale płynie przez chwile .
Co to mogło się stać przecież te pierwsze krany mają normalny przepływ .