Dzień dobry, próbuję zlokalizować przyczynę stukania w pralce Electrolux EW7TN3272SP (pralka ładowana od góry). Pralka stuka zarówno przy wirowaniu (można usłyszeć w załączonym filmie), jak i przy wolniejszych obrotach (dźwięk słyszalny na drugim załączonym filmie). Aczkolwiek przez pierwsze 10–20 min prania przeważnie tego dźwięku nie ma. Nagrane filmy są przy ściągniętych obu bokach pralki, więc bęben nie ma jak uderzać o obudowę, więc to chyba nie sprężyny ani amortyzatory. Wyjąłem grzałkę i sprawdziłem, czy nie ma czegoś w bębnie, ale nic nie znalazłem. Nie brzmi to chyba również jak problem z łożyskiem. Skończyły mi się pomysły, gdzie jeszcze szukać przyczyny problemu. Analizując inne podobne tematy, dość często pojawia się temat uszkodzenia, które powoduje konieczność wymiany całego zespołu bębna. Co jeszcze mogę sprawdzić, zanim pozostanie wymiana bębna?