Witam.
Przygotowuję się do zakupu takiego pieca zgazowującego drewno. Jak duży jest bufor? Do Atmosów 25 kW zalecają co najmniej 2000 l. Czy kocioł jest wyposażony w nadmuch/wentylator? Z tego, co patrzę, jak ludzie na czopuchu mają 300°C, to jest wina tego, że nie mają zamontowanego regulatora ciągu w kominie i grawitacyjny ciąg wyciąga im ciepło z pieca. Może u Ciebie jest odwrotnie - masz za mały ciąg? Jeszcze bym zainwestował w sondę lambda i wkręcił ją w czopuchu, by sprawdzić, ile tlenu jest w spalinach (powinno być około 5-8%). To pomoże ci wyregulować spalanie wtórne. Nie wiem, czy pomogłem, jestem laikiem
Przygotowuję się do zakupu takiego pieca zgazowującego drewno. Jak duży jest bufor? Do Atmosów 25 kW zalecają co najmniej 2000 l. Czy kocioł jest wyposażony w nadmuch/wentylator? Z tego, co patrzę, jak ludzie na czopuchu mają 300°C, to jest wina tego, że nie mają zamontowanego regulatora ciągu w kominie i grawitacyjny ciąg wyciąga im ciepło z pieca. Może u Ciebie jest odwrotnie - masz za mały ciąg? Jeszcze bym zainwestował w sondę lambda i wkręcił ją w czopuchu, by sprawdzić, ile tlenu jest w spalinach (powinno być około 5-8%). To pomoże ci wyregulować spalanie wtórne. Nie wiem, czy pomogłem, jestem laikiem
Moderowany przez Topolski Mirosław:Wydzielono z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4109548.html