logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Uszczelnianie zaworów w belce rozdzielacza C.O. z cienkimi ściankami – co wybrać?

grud 31 Gru 2025 16:15 249 5
REKLAMA
  • #1 21794912
    grud
    Poziom 11  
    Posty: 128
    Pomógł: 2
    Ocena: 21
    Cześć, składam rozdzielacz C.O. pod grzejniki, czym najlepiej uszczelnić zaworki w belce, która ma bardzo cienkie ścianki? Oring, który jest na zaworkach nie zdaje egzaminu, ponadto zawory dokręcone do końca są "krzywo".
  • REKLAMA
  • #2 21794918
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    grud napisał:
    Cześć, składam rozdzielacz C.O. pod grzejniki, czym najlepiej uszczelnić zaworki w belce, która ma bardzo cienkie ścianki? Oring, który jest na zaworkach nie zdaje egzaminu, ponadto zawory dokręcone do końca są "krzywo".



    Krzywo? Czyli źle wkręcony.
    Jak cienkie ściany, to albo k+d lub teflon.
    Sprawdzić stan gwintu.
  • REKLAMA
  • #3 21794987
    PchlaW81
    Poziom 31  
    Posty: 2070
    Pomógł: 188
    Ocena: 477
    na pakułach i pasta unipak, polecam ciemną, oringi wtedy wyrzuć, dobrze podrap, przy wkręcaniu nie uszkodź sobie tych małych klamek niebieskich/czerwonych do zamykania, są dość delikatne, lepiej wykręcić śrubke i ściągnąć
  • REKLAMA
  • #4 21797336
    grud
    Poziom 11  
    Posty: 128
    Pomógł: 2
    Ocena: 21
    >>21794918
    karolark napisał:
    Krzywo? Czyli źle wkręcony.


    Właśnie chodzi o te klamki, że nie są prostopadle do belki, tylko skręcone do środka przy maksymalnym dokręceniu tak jak kolega PchlaW81 napisał. Myślałem o jakimś kleju do gwintów, przy czym sporo tych produktów i nie wiem który się sprawdzi w instalacji C.O.

    https://allegro.pl/oferta/klej-pasta-uszczeln...nu-gb2-50ml-7572580716?fromVariant=7572580716
    https://allegro.pl/oferta/loctite-542-uszczel...wych-10ml-14885832948?fromVariant=14885832948

    Polecisz coś sprawdzonego?
  • REKLAMA
  • #5 21797492
    BANANvanDYK
    Poziom 43  
    Posty: 7729
    Pomógł: 1163
    Ocena: 2576
    Co to za rozdzielacz i zawory?
    Zazwyczaj rozdzielacze to italiański wynalazek, w którym są zastosowanie gwinty G. Tam gwinty uszczelnia się oringami i podkładkami, a tam gdzie nie ma innej możliwości, to klejem do gwintów.
REKLAMA