logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Technics RS-B765 – gdzie i jak zamontować sprężynkę w mechanizmie kasety?

tomtim123 01 Sty 2026 22:34 216 5
REKLAMA
  • #1 21795962
    tomtim123
    Poziom 37  
    Posty: 2456
    Pomógł: 421
    Ocena: 758
    Posiadam magnetofon Technics RS-B765 do czyszczenia i nie mogę za diabła zlokalizować jak ma być zamontowana sprężyna od kieszeni kasety.
    Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ona ma być zamontowana w mechanizmie ??
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Schemat montażowy magnetofonu Technics RS-B765 z zaznaczoną sprężyną nr 9

    Widoczny mechanizm magnetofonu Technics z odłączoną sprężyną leżącą na stole

    Poniżej link do dokumentacji:
    https://serwisvintageaudio.pl/wp-content/uploads/2019/10/technics_rs-b765_sm.pdf
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 21796322
    tomtim123
    Poziom 37  
    Posty: 2456
    Pomógł: 421
    Ocena: 758
    >>21796064
    Dziękuję za odpowiedź, mam kilka takich klocków do przeglądu i naprawy i własnie zdemontowałem bardzo ostrożnie mechanizm z podobnego Technics RS-BX727 i ku mojemu zdziwieniu tam też nie ma takiej sprężynki :-)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21796699
    Przemcio
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2402
    Pomógł: 194
    Ocena: 254
    tomtim123 napisał:
    ku mojemu zdziwieniu tam też nie ma takiej sprężynki

    Może "już" nie ma bo Ktoś przed Tobą miał podobny problem "sprężynowy" i podszedł do
    problemu metodami tow."S" - nie ma sprężyny nie ma problemu. ;)
    Pytanie jaką funkcję pełni ta sprężyna. Raczej do otwierania kieszeni nie służy ale sama kieszeń
    składa się z elementów do złożenia.
    Może choćby odprowadzenie ładunków elektrostatycznych z kieszeni?
  • REKLAMA
  • #5 21797000
    tomtim123
    Poziom 37  
    Posty: 2456
    Pomógł: 421
    Ocena: 758
    Złożyłem magnetofon bez tej sprężynki i jak na razie działa.
    Oddam go klientowi z informacją, że jak by się coś działo, to reklamacja do mnie. Sprężynkę oczywiście przykleiłem do wewnętrznej strony obudowy, żeby nie zginęła.
    Tematu na razie nie zamykam, może się ktoś dopisze i zagadka się rozwiąże. :-)
  • #6 21797181
    MDD
    Poziom 31  
    Posty: 1065
    Pomógł: 178
    Ocena: 542
    Mocowana jest na części 27. Zdejmij część 2 to powinieneś to zobaczyć.
REKLAMA