logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 3008 2011 – wlanie 14l benzyny 95 do diesla, co zrobić po pomyłce?

0904bolek 11 Sty 2026 23:36 309 4
REKLAMA
  • #1 21806099
    0904bolek
    Poziom 6  
    Posty: 3
    Witam kolegów i proszę o podpowiedzi. Do Peugeot 3008 2011 r. dolałem 14 l benzyny 95. To w zbiorniku miałem około 40 l ropy i przejechałem 3 km do garażu. Czy to zaszkodzi mojemu dieselkowi, poradźcie, co robić.
    AI: Ile było ropy w baku przed dolaniem tych 14 litrów benzyny?
    Około 40 l i wlałem jeszcze 500 ml Liqui Moly do czyszczenia wtryskiwaczy.
    AI: Czy podczas jazdy po dolaniu benzyny zauważyłeś jakieś niepokojące objawy - np. nierówną pracę silnika, spadek mocy, kontrolki na desce rozdzielczej?
    Nie
  • REKLAMA
  • #2 21806107
    Eko00
    Poziom 22  
    Posty: 439
    Pomógł: 40
    Ocena: 51
    Całość do zlania i zalać czystą ropą, filtr też bym wymienił, jest dużo pieniędzy do stracenia.
  • REKLAMA
  • #3 21806112
    0904bolek
    Poziom 6  
    Posty: 3
    Oki, tak zrobię, ale czy wystarczy tylko bak i filtr, czy cały układ paliwowy.
  • REKLAMA
  • #4 21806117
    Eko00
    Poziom 22  
    Posty: 439
    Pomógł: 40
    Ocena: 51
    Ile się da, jak zostanie trochę obecnej mieszanki, to już większych szkód nie zrobi, zalej do pełna czystą ropą, to unieszkodliwi resztki Pb przez rozrzedzenie.
  • #5 21806118
    0904bolek
    Poziom 6  
    Posty: 3
    Dziękuję za informację. I od rana biorę się za robotę. Mam nadzieję, że nic się nie uszkodziło.
REKLAMA