Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla aplikacji hOn i klimatyzacji Haier-a?
Ta aplikacja to jakiś żart. Łączenie z poszczególnymi klimatyzatorami średnio trwa 10s. I będzie dobrze jak ściągnie poprawnie ustawienia. Co chwilę wyskakuje "poczekajka". Harmonogram jak już zadziała to zmienia program, ale nie zmienia temperatury dla nowego programu. Często widzę programy w harmonogramach z innych klimatyzatorów a nie z którego jestem podłączony.
Najlepsze jest to, że najpierw wskakują reklamy a potem masz możliwość wejścia do sterowania klimatyzatorem.
Małą ulgę dała mi możliwość podpięcia do Google Home. Tam działa o niebo lepiej - ale tylko podstawowe ustawienia. Łączy się szybko i bez zbędnych bajerów, choć pewnie i tak przez chińską chmurę. Automatyzacja nie działa (z nowym i starym podejściem), nie włączają się klimatyzatory, nie zmieniają trybów. Czasem trzeba wejść i wyjść w klimatyzator, żeby ustawienia się zaktualizowały.
Dla porównania aplikacja hOn i zmiana temperatury na 2 klimatyzatorach zajmuje 45s.
Aplikacja Google Home - zmiana zajmuje 15s.
Czytałem że można jeszcze bawić się z HomeAsistant ale nie używam go i nie ciał bym stawiać kolejnego asystenta tylko dla klimy.
Czy macie podobne odczucia?
Ta aplikacja to jakiś żart. Łączenie z poszczególnymi klimatyzatorami średnio trwa 10s. I będzie dobrze jak ściągnie poprawnie ustawienia. Co chwilę wyskakuje "poczekajka". Harmonogram jak już zadziała to zmienia program, ale nie zmienia temperatury dla nowego programu. Często widzę programy w harmonogramach z innych klimatyzatorów a nie z którego jestem podłączony.
Najlepsze jest to, że najpierw wskakują reklamy a potem masz możliwość wejścia do sterowania klimatyzatorem.
Małą ulgę dała mi możliwość podpięcia do Google Home. Tam działa o niebo lepiej - ale tylko podstawowe ustawienia. Łączy się szybko i bez zbędnych bajerów, choć pewnie i tak przez chińską chmurę. Automatyzacja nie działa (z nowym i starym podejściem), nie włączają się klimatyzatory, nie zmieniają trybów. Czasem trzeba wejść i wyjść w klimatyzator, żeby ustawienia się zaktualizowały.
Dla porównania aplikacja hOn i zmiana temperatury na 2 klimatyzatorach zajmuje 45s.
Aplikacja Google Home - zmiana zajmuje 15s.
Czytałem że można jeszcze bawić się z HomeAsistant ale nie używam go i nie ciał bym stawiać kolejnego asystenta tylko dla klimy.
Czy macie podobne odczucia?