Witam wszystkich. Będę wdzięczny za pomoc.
cel projektu: Grzanie wody z paneli fotowoltaicznych i automatyczne sterowanie trzech bojlerów do podgrzewania wody, samoczynne ich przełączanie po między sobą, gdy się nagrzeją....
Gdzie priorytet nagrzania to bojler nr1.
Bojlery mają w termostacie wyprowadzenie na którym pojawia się napięcie, gdy kontrolka neonowa się zaświeca i tymsamym bojler się nagrzewa.
Może macie jakieś pomysły, problem stanowi jeszcze napięcie z inwertera, które jest różne - nawet jedynie 100V. Stąd potrzeba przełączania bojlerów.
Początkowo układ był stworzony na przekaźnikach elektronicznych SSR AC-AC FOTEK, ich wejścia podłączyłem do "neonówki" bojlera, z uwagi na różne napięcie SSR RADZIŁ SOBIE ŚWIETNIE, a ich wyjścia sterowały jedynie cewkami przekaźnika 230V (napięcie sieciowe 230V). Styki przekaźnika odpowiednio podłączyłem i działało, lecz jedynie przez chwilę, gdyż popaliło wszystkie SSRy. I problem bo nie wiem dlaczego. Może z braku diody schotkyego podłączonej do cewki równolegle? A może dlatego,że SSR musi mieć obciążenie rezystancyjne na wyjściu i nie będzie sterował jedynie cewką przekaźnika?
cel projektu: Grzanie wody z paneli fotowoltaicznych i automatyczne sterowanie trzech bojlerów do podgrzewania wody, samoczynne ich przełączanie po między sobą, gdy się nagrzeją....
Gdzie priorytet nagrzania to bojler nr1.
Bojlery mają w termostacie wyprowadzenie na którym pojawia się napięcie, gdy kontrolka neonowa się zaświeca i tymsamym bojler się nagrzewa.
Może macie jakieś pomysły, problem stanowi jeszcze napięcie z inwertera, które jest różne - nawet jedynie 100V. Stąd potrzeba przełączania bojlerów.
Początkowo układ był stworzony na przekaźnikach elektronicznych SSR AC-AC FOTEK, ich wejścia podłączyłem do "neonówki" bojlera, z uwagi na różne napięcie SSR RADZIŁ SOBIE ŚWIETNIE, a ich wyjścia sterowały jedynie cewkami przekaźnika 230V (napięcie sieciowe 230V). Styki przekaźnika odpowiednio podłączyłem i działało, lecz jedynie przez chwilę, gdyż popaliło wszystkie SSRy. I problem bo nie wiem dlaczego. Może z braku diody schotkyego podłączonej do cewki równolegle? A może dlatego,że SSR musi mieć obciążenie rezystancyjne na wyjściu i nie będzie sterował jedynie cewką przekaźnika?