Proszę o pomoc w następującej sprawie. Mam punto EVO (rocznik 2012 tyle w sumie wiem, radio takie jak na zdjęciu:
Radio przestało po zimie łapać jakiekolwiek kanały. Coś tam szumi, sporadycznie złapie jedno słowo albo trochę muzyki i potem znowu tylko szum.
Antena jest, odkręcenie i przykręcenie nic nie dało, nadal ten sam problem, reset radia też nic nie dał.
Co do możliwych przyczyn to takie rzeczy przychodzą mi do głowy.
W samochodzie testowaliśmy wtyczkę z Temu wkładaną do gniazda zapalniczki która miała zrobić zestaw głośnomówiący z telefonu i radia. W zimie również przestał otwierać się jeden z zamków w lewych tylnich drzwiach.
Czy mogę coś jeszcze zrobić żeby samodzielnie naprawić radio albo znaleźć przyczynę usterki.
Czy lepiej kupić inne radio (za 200 zł są identyczne) i prosić mechanika o wymianę czy próbować naprawiać własne.
Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie stało, odtwarzacz płyt działa, a radio nie łapie jakiejkolwiek stacji.
Radio przestało po zimie łapać jakiekolwiek kanały. Coś tam szumi, sporadycznie złapie jedno słowo albo trochę muzyki i potem znowu tylko szum.
Antena jest, odkręcenie i przykręcenie nic nie dało, nadal ten sam problem, reset radia też nic nie dał.
Co do możliwych przyczyn to takie rzeczy przychodzą mi do głowy.
W samochodzie testowaliśmy wtyczkę z Temu wkładaną do gniazda zapalniczki która miała zrobić zestaw głośnomówiący z telefonu i radia. W zimie również przestał otwierać się jeden z zamków w lewych tylnich drzwiach.
Czy mogę coś jeszcze zrobić żeby samodzielnie naprawić radio albo znaleźć przyczynę usterki.
Czy lepiej kupić inne radio (za 200 zł są identyczne) i prosić mechanika o wymianę czy próbować naprawiać własne.
Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie stało, odtwarzacz płyt działa, a radio nie łapie jakiejkolwiek stacji.