Na płytce były krople wody. Na płytce z wyświetlaczem wody nie było. Co mogło paść? Po podłączeniu zasilania nic się nie dzieje. Nie zapala się dioda "Stand-by". Nie było widać dymu po pierwszym włączeniu po zalaniu. Nie było zapachu spalenia. Na zdjęciach widać moje skrobanie/przelutowywanie. Wcześniej sprzęt był w stanie fabrycznym.
Czy robiłeś już jakieś pomiary miernikiem na tej płytce: bezpiecznik, napięcie 230 V na wejściu, napięcia po stronie zasilacza (np. 5 V / 12 V) albo czy jest zwarcie na głównym zasilaniu?
Napięcie na wejściu jest. Nie ma żadnego bezpiecznika przed płytką. Warystory po wylutowaniu trzymają oporność.
Jak dokładnie doszło do zalania i co było robione po nim: sprzęt był wtedy pod napięciem, płytkę myłeś/suszyłeś, a to skrobanie i przelutowywanie dotyczyło których elementów/ścieżek?
Ekspres był czyszczony. Woda się jakoś przedostała do środka.
Czy robiłeś już jakieś pomiary miernikiem na tej płytce: bezpiecznik, napięcie 230 V na wejściu, napięcia po stronie zasilacza (np. 5 V / 12 V) albo czy jest zwarcie na głównym zasilaniu?
Napięcie na wejściu jest. Nie ma żadnego bezpiecznika przed płytką. Warystory po wylutowaniu trzymają oporność.
Jak dokładnie doszło do zalania i co było robione po nim: sprzęt był wtedy pod napięciem, płytkę myłeś/suszyłeś, a to skrobanie i przelutowywanie dotyczyło których elementów/ścieżek?
Ekspres był czyszczony. Woda się jakoś przedostała do środka.