Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na GDN-27-150-4-SS czy GDN-32-150-4-SS

28 Gru 2005 22:27 2348 29
  • Poziom 12  
    Witam mam pytanie jak w temacie. Który z głośników jest lepszy :) GDN-27-150-4-SS czy GDN-32-150-4-SS i czym się różnią? Oprócz ceny i rozmiaru :?: I jakiego wybrać na subwoofer do domu :?:
  • Poziom 40  
    w temacie nie roznia sie niczym bo podales te same modele.

A jesli chodzi o GDN32 to jest wiekszy od GDN27 a wiekszy moze wiecej ale wymaga wiekszej obudowy i kosztuje wiecej.
  • Poziom 32  
    Obydwa pasują dobrze do obudów zamkniętych.
    27xxxxx do 45l. -3dB@45hz.
    32xxxxx do 80l. -3dB@35Hz.
  • Poziom 18  
    Te głośniki są bardzo podbne wszystko zalezy jakie masz pomieszczenie i jaki wzmacniacz jednak do domu polecałbym bardziej wersje 27. mniejsza buda.
  • Poziom 12  
    A do GDN-27-150-4-SS lepiej zrobić br czy zamkniętą :?: A taka skrzynia?? :) w takim razie 27 bo mniejsza skrzynia.:D
    BassReflex strojona na 40Hz, 40L, potencjalne wymiary wewnętrzne to na przykład 35x35x35 cm, albo 35x30x40cm. Prawidłowe strojenie tunelem o średnicy 10 cm i długości 30cm,
  • Poziom 24  
    do 27-150 br jak najbardziej. 40-45 litrow -32-40Hz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Jesli chodzi o filtr to najlepiej dac filtr aktywny razem z aktrywnym wzmakiem dla tego głosnika jeśli jest w wersji 8 ohm to mostek tda wystarczy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Czyli buda do GDN-27-150-4-SS może wynosić 40l i mieć br 10x30cm ??
  • Poziom 32  
    Jak nie zależy ci na jakości dzwięku to możesz dać dowolną rurę.

Nie no, oczywiście żartuję.
    Rura musi być ściśle dopasowana do parametrów głosnika.
    Możesz dać inną, ale musisz mieć świadomość co to spowoduje.
  • Poziom 40  
    chyba nie warto dawac srednicy 10cm do jak widac wychodzi bardzo dlugi tunel. Do tego glosnika 7-8cm srednicy powinno starczyc.
  • Poziom 12  
    Projekt zaczerpałem z "gotowce" czy coś takiego.
    irek2--> wydaje mi się że łatwiej dostanę rurę o śr 10cm kanalizacyjną do przedłużenia br. A gdzie w gliwicach dostanę rury br :?: :|

Niedrogi, mocny subwoofer, rekomendowany do wsparcia głośników samochodowych.
    Głośnik : STX GDN 27/150/4SS
    Obudowa : BassReflex. Strojona na 40Hz, 40L, potencjalne wymiary wewnętrzne to na przykład 35x35x35 cm, albo 35x30x40cm. Prawidłowe strojenie tunelem o średnicy 10 cm i długości 30cm, przy czym tunel powinien być tak zamontowany, żeby między jego końcem a tylną ścianką obudowy było wolne miejsce.
    Konstrukcja : z płyt MDF, albo wiórowej 18mm. Wzmacniacz do tego to minimum TDA 7294 z przetwornicą, na mniejszym nie ma co oczekiwać cudów.
  • Poziom 29  
    amator2 stereo napisał:
    no własnie
    tyle ze u mnie w domu ten subwoofer ma grac z Unitrą Merkury i nie wiem jak dalej z tym filtrem
    aha B-R wg. mnie bedzie chyba coś kolo 10cm szer. a dł. chyba z 20cm

Nie opłaca sie przerabiac tej unitry:DZamantuj poprostu przed głośnikem taki filrt pasywny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78668842 i po sprawie:D
  • Poziom 10  
    Ja mam suba aktywnego na STX 27-150-4-SS, wymiary30x35x44cm nie pamietam jak jest obudowa strojona ale B-R 9x26cm ale skracałem go bo basik byl malo zywy...:) napedza go jedna kostkaTDA7294 zasilana toroidem200W,gra nienajgozej... Ale teraz zrobilbym go inaczej dalbym 8omowego STX i mostek TDA... bo jedna kostka jest slaba jak na ten glosnik... a do 4omowego mostka nie podlocze... co prawda mozna dac 2xTDA7293 kaskadowo ale nie zawsze i wszedzie mozna je dostac... tak wiec mowie jesli juz to GND 27-150-8-SS i mostek TDA7294 i mozna poszalec...:)a i potrzebny jest jeszcze dobry rególowany filtr... conajmniej18dB/okt ciety 150Hz ale i tak najlepiej gra jak jest ciety na 70-80Hz mozna dorzucic jeszcze subsonika, regulowana faze i jakis dźwiekowy wyłacznik i subik jak mazenie...:) pozdrawiam...
  • Poziom 12  
    A jakie maksymalne wychylenie membrany ma ten 27 :?: i gdzie w gliwicach dostanę bass reflex'y :?: :|
    A co do wymiarów skrzyni które podałem są dobrze dopasowane do tego głośnika i ten br??
  • Poziom 11  
    Xmax to dokładnie 9.4 mm. Reszta parametrów na http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=54&vItemDB=itemdb

Ja osobiście robie Suba na GDN-32-150-8-SS wzmacniacz na zmostkowanym tda7294 o mocy 170W z filtrem,obudowa 60 L BR. Tu coś na temat mojego projektu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2122279#2122279

PS. wszystkie potrzebne wymiary wyliczysz w programie WinISD, program przyjazny i bardzo prosty w obsłudze.:D
  • Poziom 12  
    W WinISD wyszło 81,5l i strojenie 25Hz buda br.
    macieq1 :arrow: projekt tego suba jest w akustyce na górze strony "gotowce". A jaki wzmacniacz musze mieć??
    A czy ktoś kupował od dilera w gliwicach głośniki :?: :D
  • Poziom 12  
    lepiej skorzystac z gotowca bo jest sprawdzony , gotowe projekty to fajna sprawa.
  • Poziom 20  
    Lepiej zamóić głosniki stx'a z www.stx.pl bo u dillera są bardzo drogie za gdn/27/150/8/sc chciał odemnie ponad 100zł!!! a jka zamówiłem ze strony stx'a to zapłaciłęm 70zł z przesyłką pobraniową ;)
  • Poziom 12  
    djsuchy--> u jakiego dilera byłeś i gdzie :?: :| A czym się różni wersja ss od sc duże różnice parametrów :?:
  • Poziom 20  
    Jeszcze dodam ze na allegro.pl są tez wzmaki do zabudwy GOTOWE !!! np http://allegro.pl/show_item.php?item=79364173 i http://allegro.pl/show_item.php?item=79364149 jeden 100 rms a drugi 200rms ja bym brał ten 200rms większa kontrola nad głośnikiem a o to ze nie wytrzym,a sie nie martw bo wytrzyma ;)

Dodano po 3 [minuty]:

oj przepraszam nei ten teat :( Hmm diler no nie wiem na www.stx.pl są jego dane z podstronie dilerzy "Z.U.T. M i R Staniczek S.C. Sklep RTV "
    adres ul.Obrońców Pokoju 18/6 tel 032 285 39 57
    ;)
  • Poziom 34  
    ja dodam od siebie: wystarczy zobaczyc sobie wykresy czestotliwosciowe, 32 jest lepszy ale drozszy i wymaga wiekszej skrzynki.
    miedzy 27-150-4SC a SS nie ma wiekszej roznicy
    miedzy 32-150-4SC a SS tez nie ma wiekszej roznicy ale patrząc na wykresy czestotliwosciowe wszystkich 4 glosnikow najlepiej wypada 32-150-4SC, ale jest drozszy o 9 zl od 27-150-4SX
  • Poziom 12  
    Mam pytanie nie związane z tematem. Na jakim dziale mogę zamieścić głośniki do sprzedania na elektrodzie ?? GDM 18/80 GDN 30/60/1??
  • Poziom 34  
    jest taki dzial, gielda, ale mysle ze latwiej sprzedasz je na allegro
  • Poziom 12  
    A czy można zastosować dwa tunele br??
  • Poziom 2  
    Witam chce zbudowac suba zastanawiam sie nad glosnikiem do niego.
    Co wybrac alpharda np:SW803Z czy lepiej cos z stx. Prosze o jakies porady.chce zrobic obudowe bas reflex.Obliczylem obudowe programem
    winsid 0.44 dla tego alpharda. Czy ktos moze sprawdzic czy dobrze mi to wyszlo z gory dziekuje.Projekt w zalaczniku[/url][/tex]
  • Poziom 29  
    [quote="LUKAS1419"]Witam chce zbudowac suba zastanawiam sie nad glosnikiem do niego.
    Co wybrac alpharda np:SW803Z czy lepiej cos z stx. Prosze o jakies porady.chce zrobic obudowe bas reflex.Obliczylem obudowe programem
    winsid 0.44 dla tego alpharda. Czy ktos moze sprawdzic czy dobrze mi to wyszlo z gory dziekuje.Projekt w zalaczniku

Poczytaj sobie na forum opienie o alphardzie to odrazu zmnienisz zdanie i bedziesz wolał stx
    :D
  • Poziom 12  
    A gdzie w gliwicach dostanę płyty paździerzowe najtaniej?? I gdzie jaki sklep.
  • Poziom 12  
    Byłem w Gliwicach na ulicy ul.Obrońców Pokoju 18/6 zjeździłem się aby tam trafić same bloki i się okazało że TAM NIC NIE MA!! tam mieszka właściciel sklepu w Tarnowskich Górach tyle się od niego dowiedziałem a głośników nie kupiłem. A czy bardziej się opłaca kupić dwa 22-120-sc-8 i połączyć szeregowo?? one mają 88dB i 27xxx 86?
    pozdro