Cytat:
wieze bez transformatora zasilającego wiec nie znałem napiec(brak schematu) ale po układzie doszlem przypuszczalnie do napiec wyjsciowych z trafa wiec nie wiem czy wyświetlacz wczesniej chodził
radio , magnetofon wszystkie funkcje sterowania tez jedynie siła głosu ma tylko 4 stopnie( brak płynnej regulacji głośnosci)
Tzn radio / magnetofon działa czy nie?
Jeżeli nie działa to CD napewno też nie bęzdzie. Trzeba szukać błędu "wyżej".
Odnośnie tych laserów i rozpoznawania płyt.
Swojego czasu rozprułem troche CD-Romów - i zawsze po włożeniu płyty i zamknięciu tacki płyta zaczynała się obracać, dopiero później następowała próba przeczytania.
Zresztą wystarczy wziąść jakąś płytkę i włożyć "odwrotnie" do CD-ROMu. Nie trzeba go rozbierać żeby usłyszeć jak płytka wiruje przez chwilkę (pomimo tego że laser nie rozpoznał jej obecności).