Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

efekt wizualny do laserków malej mocy (Pryzmat)

beezer92 05 Jan 2006 20:50 3531 13
    beezer92
    Level 16  
    jezeli chcecie zobaczyc mój projekt (na szybkiego) efektu lasera zrobionego z kilku małych laserków czerwonych,to prosze. znajduje sie tam kilkadziesiąt lusterek a najlepszy efekt tworzy pryzmat zamieszczony na srodku tarczy która obraca sie w rytm muzyki w lewo i prawo na przemian. wiązki swiatła przenikają przez pryzmat tworząc mnóstwo efektów wizualnych. projekt jest bardzo prosty ALE EFEKTY SĄ REWELACYJNE moze komus to pomoze w kombinowaniu ustawien lusterek. pozdrawiam :)
    Attachments:
    Mbeat
    Level 21  
    Zarzuć foty jaki efekt daje i znieś prowizję :)
    krystii
    Level 16  
    A czy byś umieścił schemat do sterowania silniczku na którym jest zamieszczony pryzmat który obraca sie w rytm muzyki w lewo i prawo na przemian??
    beezer92
    Level 16  
    krystii wrote:
    A czy byś umieścił schemat do sterowania silniczku na którym jest zamieszczony pryzmat który obraca sie w rytm muzyki w lewo i prawo na przemian??
    prosze bardzo oto schemat Gotowego sterowania do silniczka na prąd stały - czyli z byle jakiego silniczka np. z magnetofonu. przyznam ze sporo szukałem tego schematu ale jeżeli chcesz zbudować układ to chcę Ci pomóc jaknajbardziej :) schemat dopiero znalazłem na stronie EP i musiałem się zarejestrować :idea: bo nie mogłem znaleść schematu na kompie :| ale spoko :D pozdrawiam...
    krystii
    Level 16  
    No właśnie mam zamiar zbudować ten układ, dzięki za schemacik!! :D
    beezer92
    Level 16  
    daję tutaj krótki filmik 10 sekundowy przedstawiający efekt mojego laserka w trybie (TECHNO). mam w nim 3 tryby techno,low,i BPM czyli w takt muzyki. no i oczywiście prędkość obrotów. aha...... plik jest f formacie (MOV) bo takie filmiki robi mój aparat. do odtwarzania filmików używam programu 'QUICK TIME PLAYER' pozdrawiam.....
    Attachments:
    beezer92
    Level 16  
    dodaję jeszcze kilka fotek mojego nowego skanerka ze starego rzutnika :) jest jeszcze nie skończony bo będe jeszcze w nim robił GOBO i tarczę z kolorkami ale już śmigał na Sylwestra razem z moimi innymi światłami :D
    Attachments:
    pogromca13
    Level 11  
    moglby ktos przeslac dokladny schemat na email dznx