Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik z regulacją obrotów do silnika krokowego

Mbeat 06 Sty 2006 19:01 1949 8
  • #1 06 Sty 2006 19:01
    Mbeat
    Poziom 21  

Witam.
    Mam mały problem, ponieważ nigdy się nie zajmowałem silnikami krokowymi, no a teraz niestety ta wiedza jest mi potrzebna. Kupiłem nie dawno silnik MITSUMI 7.5°. Nie wiem jak wykonać sterownik do nich z regulacją obrotów, a jest mi to koniecznie potrzebne. BARDZO proszę o wyjaśnienie lub schemacik takiego urządzenia :). Będe bardzo wdzięczy, dodam rónież, że z silnika tego wychodzi 5 kabli - przy okazji wyjaśnijcie czemu, jakiś schemacik albo rysuneczek mile widziany :) .
    Pozdrawiam.

0 8
  • #2 24 Mar 2007 11:00
    maxpayne17
    Poziom 12  

Witam
    REFRESH
    Mam ten sam silnik tez potrzebuje do niego sterownik.

0
  • #4 24 Mar 2007 21:55
    maxpayne17
    Poziom 12  

Witam
    Byłem juz na tej stronie przeglądałem te arykuły jednak nie znalazlem odpowiedzi. Nie ma tam konkretnego schematu. Owszem opis podstawy zastosowanie itp tak znajduje sie.
    Wracajac do tego mojego sterownika potrzebuje zmnaine kierunku obrotów i regulacje predkości.
    Silnik to: Mitsumi M55SP-1; 7,5 step; 13 Ohm; czterofazowy 4+1 (cztery przewody +masa).
    Dziekuje Pozdrawiam

0
  • #6 25 Mar 2007 23:07
    maxpayne17
    Poziom 12  

Dziekuje. Mam nadzieje ze bedzie działać Pozdrawiam

0
  • #7 26 Mar 2007 00:41
    pukury
    Poziom 35  

witam !! powinno działać - ale może brakować prądu . układ ULN może się grzać , jeżeli tak by było to może spróbuj zastosować cztery tranzystory jako końcówki . bardzo dobre są ze starych drukarek igłowych - od sterowania głowicy . coś podobnego było opisane w ( chyba ) EDW . a na allegro widziałem sterowniki do takich silników po 35pln . pozdrawiam !!

0
  • #8 26 Mar 2007 13:05
    maxpayne17
    Poziom 12  

Witam
    Właśnie chciałem pominąć ten układ ULN i zastosowac same tranzystory do sterowania. Mysle nad BUZ 11 moze cos mocniejszego ?
    pozdrawniam

0
  • #9 26 Mar 2007 13:43
    pukury
    Poziom 35  

witam !! powinny wystarczyć - to w końcu dość małe silniki . ale po prostu trzeba przeprowadzić próby . pamiętaj tylko że układy TTL mają zasilanie 5V ! . pozdrawiam !!

0