Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

slysze dziwny dzwiek w glosnikach przy zaplonym silniku

12 Sty 2006 19:30 1262 8
  • Poziom 11  
    chodzi o to ze mam ciekawe audio w mojej mazdzie i napiecie do wzmacniacza mam pociagniete prosto z akumulatora jestem teraz ciekaw czy wystarczy mi jakis kondensatorek do tego dolozyc tak kolo 2 faradoof
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Ja kiedyś w mojej maździe ( diesel ) słyszałem delikatny świst w głośnikach przy zwiększaniu obrtów . Pomgła cewka zapłonowa z fiata 125 .
    Napięcie przechodziło przez te dwa nagwintowane konektory . Jedyny minus to to ,że niekiedy mnie kopnęło przy wysiadaniu z auta .
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    no niewiem bo chodzi mi rowniez o efekt wizualny mojego audio dlatego pomyslalem o kondensatorze
  • Poziom 18  
    Może masz w samochodzie przetwornicę ? Są one zdecydowanie najczęstrzymi przyczynami zakłóceń sprzętu audio w pojazdach, no może obok alternatora... właśnie sprawdź szczotki w alternatorze, jeśli jest to dość "zjeżdżona" maszyna. Jak kolega wcześniej proponuję zakupić filtr, który zazwyczaj załatwia problem. Nie widzę powodu, dla którego trzeba by instalować kondensator 2 F ;->
    Pozdrawiam,
    tokarz
  • Poziom 11  
    Kupiłem filtr i za dużo nie dało "świst" się zmniejszył nie jest to przyczyna tego ze wzmacniacz(obudowa jego) jest przykręcony do masy samochodu (do blachy w bagażniku)????
  • Poziom 20  
    to bardzo dobrze że jest przykręcony do blachy, ale oprócz tego powinien być poprowadzony przewód minusowy od akumulatora, sprawdź czy są zakłucenia przy odłączonym kablu sygnałowym z radia bo może to wina kabla radio-> wzmacniacz
  • Poziom 15  
    a jest jakaś różniva czy wzmak jest przykręcony do blachy czy np do mdf???
  • Poziom 11  
    Jest różnica przynajmniej czytałem to na innych forach...odnośnie kabli....napięcie do dopały jest bezpośrednio z akumulatora....juz nie wiem od czego to może by czy jestem zdatny tylko i wyłącznie na kondensator czy to cos pomoże..nie chciał bym byc 200 zł w "plecy"