Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa jedno światło w samochodzie...

cwaniaq 13 Sty 2006 13:39 5643 4
  • #1 13 Sty 2006 13:39
    cwaniaq
    Poziom 10  

Nie działa mi jedno światło, po krótkim rozeznaniu kabelek był przerwany więc go złączyłem z powrotem.
    Teraz dzieje się tak, przy odłączonej kostce (ta od żarówki) przy włączonych światłach napięcie jest, lecz gdy podłączę już do żarówki napięcie zanika. Miernik mase pokazuje oraz długie światła.
    Ale dlaczego nie chcą się zapalić te zwykłe ?
    Robiłem tak, że podłączyłem kabelek od długich do tych zwykłych to się zapaliły zwykłe a w drugie światło oczywiście długie. Ja się może i nie znam na elektronice ale trochę jest to bez sensu dla mnie, czemu tak się dzieje ? Nic więcej nie robiłem tylko przedłużyłem kabelek i złączyłem tak jak powinno być i nic.
    Najśmieszniejsze dla mnie jest to, że napięcie zanika dopiero wtedy gdy podłączę do żarówki.
    Zaznaczam, że długie działają oba normalnie.

Wie ktoś gdzie robię błąd albo na czym on w ogóle polega ?

Samochód to Mazda 323f '91

0 4
  • #2 13 Sty 2006 13:55
    Tomek665
    Poziom 28  

Sprawdź czy bezpiecznik od tej żarówki ma dobry styk i jego złącze w skrzynce bezpiecznikowej gdzie wychodzi przewód do lampy (ma taki kolor jak przy zarówce która nie działa).Wyczyść te styki.

0
  • #3 13 Sty 2006 14:00
    cwaniaq
    Poziom 10  

Tomek665 napisał:
    Sprawdź czy bezpiecznik od tej żarówki ma dobry styk i jego złącze w skrzynce bezpiecznikowej gdzie wychodzi przewód do lampy (ma taki kolor jak przy zarówce która nie działa).Wyczyść te styki.

Ale w takim razie chyba by w ogóle napięcia nie pokazywało, czy się mylę ? A tak to nie pokazuje dopiero wtedy gdy podłączę do żarówki.

0
  • #4 13 Sty 2006 14:00
    tqmeh
    Poziom 18  

CZE
    o jakie swiatła Ci dokładnie chodzi chyba kr/długie?
    sprawdz najpierw czy jest dobra masa jak ok to daj do swiateł + z akumulatora jak ok to nie masz zasilania zarowek uszkowzone kable lub przekaznik,wł świateł,bezpiecznik.
    Pozdrawiam :D

0
  • #5 13 Sty 2006 14:24
    Tomek665
    Poziom 28  

Przy słabym styku może się pokazywać napięcie które pod obciążeniem znika.Masa jest bo świecą długie.Przekaźnik ok bo nie działa tylko jedna żarówka.Uszkodzenie jest gdzieś od bezpiecznika do żarówki tam po drodze jest tylko przewódi jedo złącza.

0