Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reanault megane 1996r śmierdzi instalacja elektryczna

janciu 16 Jan 2006 10:51 1460 10
    janciu
    Level 11  
    Mam problemik wymieniane były tranzystory na podszybiu od nadmuchu na inne.nadmuch chodzi.jednakze dziś zaczeło wdmuchiwać smród jakby sie instalacja paliła. co się mogło stac? niechciałbym sie spalic na trasie.
    Jerzy100
    Level 22  
    Uzasadnione obawy. Sprawdź czy elementy (tranzystory) nie dotykają obudowy blastykowej oraz sprawdź też połączenie (złączki).
    adjar
    Level 24  
    Sprawdz nie tylko ten nowy kawalek instalacji - moze to po prostu zbieg okolicznsci, a pali sie gdzie indziej. Sprobuj wiec najpierw zlokalizowac (wechowo i wzrokowo) problem. Bo potencjalny problem moze byc powazny - glupio stac potem pareset kilo od domu ze spalonymi kablami.
    kazmod
    Level 21  
    Oprocz wechu i wzroku, moze sprobowac innej metody. Stan gdzies na boczku, albo na parkingu (po kilku minutach pracy) i dotykaj roznych kabli. Sprobuj znalezc ten, ktory jest goracy.

Kazik
    Jezeli zjawisko przejdzie,(smrod), to daj sobie spokoj. Moze kawalek izolacji spadl w miejsce gorace.
    janciu
    Level 11  
    Smród węchowo jest zlokalizowany na podszybiu.
    adjar
    Level 24  
    No bo tam Ci to wywietrznik wwiewa:) Ale gdzie jest zrodlo smrodu to inna rzecz.Trza bedzie troche rozebrac to i owo i zajrzec w instalacje.
    Te elementy ktore byly wymieniane - z jakiego powodu? Cos sie przepalilo? I czy zmienione na dokladnie takie same?
    janciu
    Level 11  
    wymienione były tranzystory w module od dmuchawy.były spalone.nie są idealnie takie same śa troche inne ale działało z miesiąc bez zarztu czasami tylko zauważyłem że coś w tej kostce albo kablach niełączylo bo czasami sie dmuchawa wyłanczała i jak poruszałem tak kablami albo tą kostką to to pużniej chodziło.
  • Helpful post
    adjar
    Level 24  
    To juz widac ze po pierwsze musisz posprawdzac lacza - nie moze byc tak ze Ci kabel lata i raz laczy, raz nie. Zreszta takie objawy moga tez np. wskazywac, ze gdzies jakis drucik sie upala .
    A jesli poprzednie sie spalily, to moze sugerowac, ze cos jednak w instalacji nie tak jest - bo bez powodu sie raczej nie spalily.

Rozumiem ze te nowe tranzystory byly dobrane tak, by mialy takie same parametry, jak oryginalne? Bo jesli nie i np.maja wiekszy prad, to ez przez to moze sie jakis element smazyc, bo nie jest przystosowany.
  • Helpful post
    kazmod
    Level 21  
    Tak, wszystko to wskazuje, ze cos jest nie tak jak trzeba solidnie polaczone w czesci ukladu, ktory byl naprawiany. Musisz zlokalizowac miejsce, gdzie jest zly kontakt,np. ruszajac kablami, jeden za drugim. Jeden na raz.
    Kazik
    janciu
    Level 11  
    Już po problemie.NAjwyrażniej już ktoś grzebał w instalacji zanim go kupiłem. Okazało sie że były dwa przewody ominięte poza kostkę i połączone złączkami i zaizolowane.tam był albo duży opór albo niełączyło i zaczęło topic izolację na złączce. Zlutowałem te przewody teraz jest dobrze.Nie wiem czy nie upaliło przy okazji gdzieś przy wentylatorze jakiegoś plastiku bo jeszcze resztki smrodu wchodzą do auta jednakże to zanika.Przy okazji to ten co wymyślił montaż tego wentylatora powinien sobie w łeb strzelic nie idzie się tam dostać trzeba by wydzierać chłodniczke i niewiadomo co jeszcze.Mam nadzieję że to pomoże i problem będzie zażegnany.Dziękuje panowie pozdrawiam.
    adjar
    Level 24  
    Tak podobno we francuzach bywa,ze jak cos nawali, to pol autka trzeba rozebrac.
    A co do smrodku - ma prawo jakis czas jeszcze posmierdziec, jesli przejdzie to ok. Ale na wszelki wypadek poobserwuj, czy cos sie nie dzieje.