Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane, 1998, diesel 1.9, elektryka/elektronika

marcinek377 27 Cze 2012 13:57 1483 5
  • #1 27 Cze 2012 13:57
    marcinek377
    Poziom 9  

Ogólnie z tym autem zawsze było sporo problemów z elektryką/elektroniką, ale to, co dzieje się z nim ostatnio bije wszelkie rekordy.

Siedzę sobie w domu, dosyć padało, przestało, nagle reflektory włączały się i wyłączały co kilka sekund... Szybko wyszedłem na dwór, wszedłem do auta, a tam wszystkie kontrolki urządziły sobie dyskotekę - jedna się zapalała, druga gasła, albo kilka na raz świeciło i potem gasło. Nie miałem wyboru i wyciągnąłem akumulator. Podejrzewam, że coś takiego musiało dziać się kilkakrotnie, bo w końcu wszystkie zamki w drzwiach przestały funkcjonować (elektryk mówi, że się spaliły). Ostatnio nawet zauważyłem, że nie działają tylne światła, więc jazda nocą kompletnie odpada... Ogólnie jazda tym autem to spore ryzyko.

Rozmawiałem z elektrykiem i zaproponował mi wymianę zamków i świateł... Ale co to da? Skoro znowu dojdzie do jakiegoś przepięcia i znowu wszystko szlag trafi. Mówi, że nie wie, co się z tym autem dzieje, skoro przy nim nic takiego się nie działo. Będzie mógł to auto naprawić dopiero wtedy, gdy zacznie szaleć przy nim. No i doszliśmy do wniosku, że zostawię mu auto, jak zacznie srogo lać - ale co będzie, jeśli akurat wtedy nie będzie szaleć?

Co może być nie tak? Podobno sprawdził sterowniki i jest wszystko w porządku. Czy ktoś miał podobny problem? Może zasugeruję mu, gdzie ma patrzeć i da radę to naprawić?

0 5
  • #2 27 Cze 2012 14:59
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Ja mam jedną sugestię, zmień elektryka,ten najwyraźniej sobie nie poradzi. Wystarczy pewnie polać auto wodą z wiadra i będą znowu "cuda". Jednak takie sztuczki skończą się całkowitym unieruchomieniem auta.

0
  • #3 27 Cze 2012 16:29
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #4 27 Cze 2012 16:44
    marcinek377
    Poziom 9  

okolice Mikołowa

jak na razie nikt nie ma żadnych pomysłów, gdzie szukać przyczyny?

0
  • #5 27 Cze 2012 22:36
    jurekk55
    Poziom 35  

W instalacji panie elektryku, w instalacji....

1
  • #6 27 Cze 2012 22:40
    marcinek377
    Poziom 9  

nie jestem elektrykiem, nie mam na ten temat zielonego pojęcia
    możesz podać więcej szczegółów?

problem w tym, że elektryk wszystko sprawdził i wszystko działa - dopiero jak jest wilgotno, auto szaleje - ale to też nie zawsze
    w tym problem - jak coś zdiagnozować, skoro ujawnia się to tylko czasami?

0
  Szukaj w 5mln produktów